Arbitrāžas tiesa saīsina futbola kluba «Spartaks» ģenerāldirektora Gaurača diskvalifikāciju

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) samazinājusi no visām futbola aktivitātēm diskvalificētā Jūrmalas "Spartaka" ģenerāldirektora un bijušā spēlētāja Edgara Gaurača soda laiku līdz 15 mēnešiem, ceturtdien sociālajos medijos informēja futbola klubs.

Pēc apelācijā panāktās soda samazināšanas Gauračs futbola apritē drīkstēs atgriezties 2023. gada 19. janvārī. 

Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Kontroles, ētikas un disciplinārā komisija pērn oktobrī pēc apsūdzībām saistībā ar sporta sacensību rezultātu ietekmēšanu Gauračam noteica aizliegumu 10 gadus iesaistīties jebkādās futbola aktivitātēs. Savukārt 2022. gada gada februārī UEFA Apelāciju komisija Gaurača diskvalifikāciju samazināja līdz trīs gadiem.

UEFA Apelācijas komisija Gauračam atcēla sodu par dalību aktīvās manipulācijās un noteica trīs gadu diskvalifikāciju par pasīvu rīcību, kas izpaudusies, neziņojot par pārkāpumu laicīgi un pilnīgi. Pēc "Spartaka" informācijas, Gauračs par pārkāpumu kavējies ziņot divas dienas. 

Profesionāla futbolista karjeru Gauračs noslēdza 2019. gadā.

UEFA noteikumi paredz personai nekavējoties un brīvprātīgi informēt, ja to uzrunā nelikumīgi ietekmēt spēles vai sacensību gaitu un rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti