Ar saturīgāku spēli Latvijas futbola valstsvienība turpina zaudējumu sēriju

Latvijas futbola valstsvienība pirmdien Rīgā ar 0:2 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, kas ir mājinieku tuvākā konkurente 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā, liecina rīkotāju informācija. Lai gan Latvijas futbolistu sniegums nebija tik bezcerīgs kā iepriekšējā spēlē pret austriešiem, sešās spēlēs grupā gūt punktus komandai arvien nav izdevies.

Tehniskie ziemeļmaķedonieši pēc nospēlēta stundas ceturkšņa izveidoja divas bīstamas situācijas soda laukumā un panāca divu vārtu pārsvaru. Eldžifs Elmass 14.minūtē gandrīz jau no gala līnijas piespēlēja bumbu vārtu priekšā, kur Goranam Pandevam trāpīt mērķī vairs nesagādāja grūtības. Trīs minūtes vēlāk līdzīgā situācijā Latvijas aizsardzībai Elmasa piespēli gandrīz izdevās neitralizēt, taču bumba atlēca līdz soda laukuma līnijai, kur neatvairāms spēcīgs sitiens izdevās pussargam Enisam Bardi.

Latvijas izlases spēle gan nesabruka, un drīz vien laukuma saimnieki sāka darboties organizētāk, izveidojot arī uzbrukumus, ko dažkārt izdevās noslēgt ar itin labiem sitieniem. Aktīvi pussarga pozīcijā darbojās valstsvienības debitants Mārtiņš Ķigurs, un uzbrukumā sevi centās apliecināt Jānis Ikaunieks.

Mājinieki pēc pārtraukuma vairāk kontrolēja bumbu, bet bīstamu uzbrukuma noslēgumu pietrūka. Bīstamāko situāciju gan izveidoja viesi, un tikai Latvijas izlases vārtsarga Andra Vaņina meistarība ar veiksmes piedevu ļāva apturēt bumbu pēc Pandeva izrāviena. Ziemeļmaķedonijas futbolisti arvien centās bremzēt spēles tempu ar nesteidzīgu saspēli, veiksmīgi pieturot bumbu un liedzot mājiniekiem bīstamu uzbrukumu iespējas. Visbeidzot 83.minūtē pa labo malu izrāvās Vladislavs Gutkovskis, tomēr Latvijas uzbrucējs no labas pozīcijas sita pāri vārtiem.

Latvijas valstsvienība iepriekšējā spēlē nedēļas nogalē Austrijā kapitulēja ar 0:6. Sešās spēlēs kvalifikācijas grupā Latvijas izlases gūto un zaudēto vārtu attiecība ir teju bezcerīga - 1:21.

Kvalifikācijas grupas līdere Polija pirmdien Varšavā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Austriju, bet uz otro vietu pakāpās Slovēnijas valstsvienība, kas mājās Ļubļanā ar 3:2 bija pārāka par Izraēlu.

Jau vairāk nekā gadu Latvijas izlase oficiālās spēlēs nav uzvarējusi. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turpinājumā galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadītie Latvijas futbolisti oktobrī uzņems Polijas valstsvienību un viesosies Izraēlā. Grupas divas spēcīgākās komandas kvalifikācijas noslēgumā nodrošinās dalību finālturnīrā.