Apstiprina septiņus pretendentus FIFA prezidenta amatam

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) prezidenta vēlēšanām reģistrēja septiņus kandidātus, trešdien informēja FIFA. Plašā korupcijas skandālā iekļuvušās organizācijas pašreizējā vadītāja Zepa Blatera aizstājēju amatā ievēlēs 26.februārī.

FIFA apstiprinātie kandidāti ir Āzijas futbola šefs šeihs Salmans bin Ibrahims al Halifa no Bahreinas, Libērijas futbola federācijas prezidents Musa Bilitijs, kādreizējais Francijas diplomāts un FIFA darbinieks Žeroms Šampaņs, Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) ģenerālsekretārs Džanni Infantino, UEFA prezidents Mišels Platinī, Dienvidāfrikas uzņēmējs Tokio Seksveils un Blateram maijā FIFA prezidenta vēlēšanās zaudējušais Jordānijas princis Ali bin al Huseins.

Reģistrēto kandidātu vidū nav bijušā Trinidadas un Tobago valstsvienības kapteiņa Deivida Nahida, kurš pagājušajā nedēļā teica, ka ir pieteicies vēlēšanām.

Sešu kandidatūru izskatīšanu nodos FIFA vēlēšanu komitejai un Ētikas komitejai neatkarīgas pārbaudes veikšanai, savukārt par Platinī kandidatūras virzību lems pēc viņam noteiktā atstādināšanas laika beigām. Platinī pašlaik uz 90 dienām ir atstādināts no visām futbola aktivitātēm, turpinoties izmeklēšanai par iespējamu korupciju starptautiskajā futbola federācijā.

Oficiāli par kandidātu iekļaušanu vēlēšanu sarakstā paziņos FIFA vēlēšanu komiteja pēc pretendentu atbilstības pārbaudes. 

Sākotnēji par vēlēšanu favorītu uzskatītā Platinī izredzes būs atkarīgas no pārbaudes rezultātiem, jo par divu miljonu dolāru aizdomīgu saņemšanu no FIFA 2011.gadā viņa pilnvaras FIFA apturēja uz 90 dienām. Uz 90 dienām darbību FIFA apturēja arī tās pašreizējam prezidentam Blateram. Platinī un Blateram noteiktais pagaidu sods beigsies 5.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti