Apdraudēta Latvijas un Portugāles futbola izlašu spēle

“Skonto” stadiona un tā infrastruktūras īpašnieku strīdu dēļ apdraudēts šīs vasaras centrālais sporta notikums – spēle starp pašreizējiem Eiropas futbola čempioniem – Portugāles valstsvienību un Latvijas izlasi par iekļūšanu Pasaules kausa finālā. Un tas nozīmē, ka pastāv bažas par to, vai Rīgā tiešām ieraudzīsim pasaules labāko futbolistu Krištianu Ronaldu.

Kaut  Latvijas Futbola federācijai ir līgums par “Skonto” nomu ar tā īpašnieku - kompānijas “Adventika Group” piesaistīto apsaimniekotāju “Fitnesa parks”, pagājušajā nedēļā stadionā ar tiesu izpildītājiem ieradās trešā kompānija - “Light”, lai paņemtu sev piederošās tribīņu sēdvietas un apgaismojumu.  

Latvijas un Portugāles izlases spēle, domājams, notiks “Skonto” stadionā. Tiesa, infrastruktūra, kas nepieciešama spēlei, no dienas uz dienu kļūst arvien bēdīgāka. Piemēram, no četriem apgaismes stabiem apgaismes ķermeņi palikuši tikai uz viena. Tāpat tuvākajā laikā plānots turpināt sēdvietu demontāžu.

“Mums ir jābūt pilnai pārliecībai, ka šī spēle vispār var notikt “Skonto” stadionā.

Tas, ko jūs pareizi minat, ka viss faktiskais, kas notiek stadionā, liecina, ka stadions nebūs pieejams uz izlases spēli. Rītdien šī tikšanās mums ir nepieciešama ar “Adventika” un “Fitnesa parks”, lai viņi nodrošinātu visu, kas ir atrunāts līgumā,” “Panorāmai” sacīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) izpilddirektors Edgars Pukinskis.

Savu vainu nepienācīgā plānošanā federācija noliedz. Tikmēr fanu organizācijās uzskata, ka šāda rīcība liecina par vēlmi iedzīvoties.

“Naudas izspiešana – cilvēki vienkārši grib iegūt to, uz ko jau pasen uzlikuši aci vai ķepu.

Viss ir nauda... Cilvēki tur ir trīs – naudas turētājs - federācija, apsaimniekotājs un otra puse – kas grib patraucēt šo spēles norisi,” “Panorāmai” atzina futbola līdzjutēju apvienības pārstāvis Eduards Bērziņš-Lācis.

Kā alternatīva vieta spēles norisei federācijā min Liepājas stadionu. Taču tā ietilpība ir teju divreiz mazāka un par to jāvienojas ar UEFA, turklāt stadiona pilnveidošanai papildu vajadzīgs pusmiljons eiro. Ja saskaņojums netiks gūts, spēle būs jāaizvada ārpus Latvijas neitrālā stadionā.

“Protams, sajūsma par Krištianu Ronaldu ierašanos ir liela, bērni nāk klāt un skaita, cik tad dienu vēl ir atlicis, bet šobrīd situācija ir mīklaina,”

pauda futbola skolas “META” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, norādot: “Nāksies droši vien izdomāt kādu skaidrojumu – kāpēc tā vai tā, ja piepildās negatīvais scenārijs un ja spēle būs jāaizvada ārpus Latvijas. Tas būs sāpīgi, diezgan sāpīgi.”

Tomēr pilnas garantijas, ka uz spēlēm tiks visi, kas vēlas, nav. Oficiāli publiskajā tirdzniecībā bija 4500 biļetes. Šiem skatītājiem vietas būšot, pat ja spēle notiks Liepājā. Taču aizvien neatbildēts jautājums ir, vai uz spēli tiks sponsori un viesu komandas līdzjutēji, kā arī Latvijas Futbola federācijas biedri, kas galvenokārt ir jauniešu futbola skolas.

Problemātisko aktīvu pārvaldītājs AS “Reverta” ilgstoši neveiksmīgi meklēja pircēju "Skonto" stadionam, līdz pirms nepilniem trim gadiem SIA “SSA” nopirka stadionu un tam piegulošo zemi par 13,8 miljoniem eiro. Drīz vien “SSA” pārdeva ''Skonto'' stadionu jau divarpus reizes dārgāk – par nepilniem 35 miljoniem eiro uzņēmumam “MANI Group”, kas sākotnēji aizdeva naudu “SSA” stadiona iegādei. Dažas dienas pēc darījuma nomainījās “MANI Group” valde, uzņēmums pārtapa par “Adventika Group” un nomainījās arī īpašnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti