Anglijas un Šveices futbola izlases pievienojas Pasaules kausa finālturnīra dalībniekiem

Iespaidīgas uzvaras kvalifikācijas cikla pēdējās spēlēs pirmdien guvušās Anglijas un Šveices futbola izlases nodrošināja dalību 2022.gada Pasaules kausa finālturnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Anglijas izlase viesos ar 10:0 pārspēja Sanmarīno futbolistus, gūstot Pasaules kausa un Eiropas čempionāta kvalifikācijas vēsturē savu rezultatīvāko uzvaru. Angļi ieņēma pirmo vietu I grupā, otrajā pozīcijā atstājot Polijas valstsvienību, kas pirmdien Varšavā ar 1:2 zaudēja ungāriem, bet varēs piedalīties kvalifikācijas izslēgšanas kārtā.

Savukārt Šveices valstsvienība mājās Lucernā ar 4:0 uzveica Bulgāriju un nodrošināja pirmo vietu C grupā. Otrajā vietā ierindojās divus punktus mazāk iekrājušie Eiropas čempioni itālieši, kas pirmdien kvalifikācijas izskaņā izbraukumā Belfāstā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Ziemeļīriju un piedalīsies kvalifikācijas izslēgšanas spēlēs.

Jau iepriekš vietu finālturnīrā nodrošinājušie F grupas uzvarētāji dāņi pēdējā atlases spēlē ar 0:2 zaudēja Skotijai, kas nonāca kvalifikācijas izslēgšanas kārtā.

Jau iepriekš vietu finālturnīrā nodrošināja Beļģijas, Brazīlijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Spānijas, Serbijas un Horvātijas valstsvienības, kā arī Kataras izlase mājinieku statusā. Savukārt kvalifikācijas izslēgšanas kārtā piedalīsies arī Krievija, Austrija, Ziemeļmaķedonija, Velsa, Čehija, Skotija, Portugāle un Zviedrija.

Latvijas izlase Pasaules kausa kvalifikāciju noslēgs otrdien viesos pret Gibraltāru, bet G grupā vairs nevar pakāpties augstāk par priekšpēdējo -5.- vietu. Latvijas pārstāvētajā grupā kļūs zināmi Eiropā pēdējās tiešās ceļazīmes uz finālturnīru ieguvēji, labākās izredzes saglabājot Nīderlandei, kam otrdien Roterdamā praktiski pietiktu ar neizšķirtu pret Norvēģiju.

Pasaules kausa finālturnīrs 2022.gadā Katarā notiks no 21.novembra līdz 18.decembrim.

Pasaules kausa finālturnīrā no Eiropas zonas iekļūs 10 grupu uzvarētāji, bet kvalifikācijas izslēgšanas kārtā vēl uz trim ceļazīmēm pretendēs 10 otro vietu ieguvēji un divas labākās Nāciju līgas komandas, kas grupā nebūs iekļuvušas divās pirmajās vietās.