Anglijas un Dānijas futbola izlases pievienojas Eiropas čempionāta pusfinālistiem

Dānijas valstsvienība sestdien ar uzvaru 2:1 pār Čehijas izlasi iekļuva Eiropas futbola čempionāta pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par vietu finālā dāņu pretinieki būs Anglijas futbolisti, kas pēdējā ceturtdaļfinālā ar 4:0 sagrāva Ukrainu.

Anglijas izlase Romā jau mača sākumā atklāja rezultātu un otro puslaiku sāka ar vēl diviem vārtu guvumiem piecās minūtēs, praktiski izšķirot cīņas iznākumu. Divus vārtus uzvarētājiem guva Harijs Keins.

Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notikušajā ceturtdaļfinālā dāņi 2:0 pārsvaru nodrošināja pirmajā puslaikā, bet pēc pārtraukuma ielaistie vārti neliedza viņiem nosargāt uzvaru.

Neapturamie angļi četrreiz precīzi no vārtu priekšas

Anglijas uzbrukuma smailē 4.minūtē izrāvās Keins un lielisku Rahīma Sterlinga piespēli pārvērta vārtu guvumā. Ukrainas izlase bumbu lielākoties pārvaldīja savā laukuma pusē, tomēr angļiem ar pretiniekiem bija jārēķinās. Romana Jaremčuka bīstamu sitienu 17.minūtē Anglijas vārtsargs Džordans Pikfords atvairīja blakus vārtu stabam. Anglijas izlase radīja lielākus draudus vārtiem un tuvu panākumam 39.minūtē bija Džeidons Sančo, bet sita virsū vārtsargam Georgijam Buščanam. Lai gan tiesneši fiksēja aizmuguri, videoatkārtojums liecināja par pretējo un vārtu guvuma gadījumā tas tiktu ieskaitīts.

Otrā puslaika sākumā angļiem pietika ar vienu minūti, lai pārsvaru divkāršotu. Pēc Lūka Šova tiešā brīvsitiena Harijs Magvairs soda laukumā tika pie sitiena ar galvu un rezultāts kļuva 2:0. Ukrainas aizsardzība četras minūtes vēlāk nenovaktēja Keinu, kurš pēc Šova centrējuma vārtu priekšā netraucēti sita ar galvu. Buščans vēl glāba pēc Keina sitiena tālajā stūrī, bet aizsargi vārtsargam neatstāja izredzes 63.minūtē. Angļiem izpildot stūra sitienu, Džordans Hendersons pie vārtsarga laukuma robežas atrada brīvu vietu un ar galvu raidīja bumbu tīklā.

Visi Ukrainas centieni tikt pie prestiža vārtu guvuma bija lemti neveiksmei. Anglijas izlase piecās spēlēs turnīrā nav ielaidusi nevienus vārtus.

Dāņi pusfinālā pirmoreiz pēc teju 30 gadu pauzes

Dāniju jau 5.minūtē vadībā pēc stūra sitiena izvirzīja precīzi ar galvu situšais Tomass Dileinijs. Abas komandas līdz pārtraukumam spēja izveidot vairākus labus uzbrukumus, tomēr bīstamāki bija dāņu prettriecieni, izmantojot robus Čehijas aizsardzībā. Rezultātā tas atspoguļojās 42.minūtē, kad ātrā uzbrukumā pēc Joakima Mēles izcila centrējuma Kaspers Dolbergs neatvairāmi sita no soda laukuma vidus.

Otro puslaiku dāņi sāka slābani un samaksāja ar 49.minūtē ielaistiem vārtiem. Patriks Šiks soda laukumā ar vienu kājas pieskārienu no 10 metriem ievirzīja bumbu vārtos pēc Vladimira Coufala piespēles, gūstot finālturnīrā jau piektos vārtus un rezultatīvāko spēlētāju topā panākot portugāli Krištianu Ronaldu.

Dānijas futbolisti līksmo par Kaspera Dolberga (pa labi) otro vārtu guvumu pret Čehiju

Dānijas izlase drīz atguvās un abas komandas radīja pretiniekiem vienlīdz lielus draudus. Čehi vairāk darbojās Dānijas izlases vārtu tuvumā, savukārt skandināvi paļāvās uz ātriem uzbrukumiem. Mača izskaņā Dānijas izlase savā laukuma pusē gādāja par vārtu drošību un noturēja minimālo pārsvaru.

Kopš uzvaras 1992.gada Eiropas čempionātā dāņi kontinenta meistarsacīkstēs ne reizi nebija tikuši tālāk par ceturtdaļfinālu.

Jau iepriekš pusfinālā iekļuva Itālijas un Spānijas izlases, kas Londonā spēlēs 6.jūlijā. Dānijas un Anglijas mačs risināsies dienu vēlāk.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā startēja 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.