Anglijas Premjerlīgā pāreju tēriņu rekords – klubi par futbolistiem iztērē 2,2 miljardus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Anglijas futbola Premjerlīgas klubi ceturtdien noslēgtajā vasaras pāreju periodā sasniedza tēriņu rekordu, par jauniem spēlētājiem samaksājot 1,9 miljardus mārciņu (2,2 miljardus eiro), vēstīja uzņēmums "Deloitte's Sports Business Group".

Premjerlīgā ir divi spēlētāju pāreju logi, bet jau pirmajā no tiem tika sasniegts visas sezonas rekords. Līdzšinējais rekords bija 2017./2018. gada sezonā vasaras un ziemas pāreju logu summā par jauniem spēlētājiem iztērētie 1,86 miljardi mārciņu. Savukārt atsevišķā pāreju logā lielākā iztērētā summa līdz šim bija 1,4 miljardi mārciņu 2017. gada vasarā.

Deviņi Premjerlīgas klubi katrs iztērēja vairāk nekā 100 miljonus mārciņu. Par jauniem spēlētājiem Premjerlīgā pāreju periodā iztērēja vairāk nekā klubi Spānijas, Itālijas un Vācijas spēcīgākajās līgās kopā. 

"Deloitte's Sports Business Group" partneris Tims Bridžs paskaidroja, ka rekordlielie izdevumi pāreju periodā pierāda klubu pārliecību par skatītāju atgriešanos stadionos un televīziju ieinteresētību. Klubu iespējas tērēt naudu par sastāva papildinājumu iepriekš bremzēja kovida pandēmijas izraisīts finansiāls kritums. 

"Klubi vēlas maksāt nozīmīgas summas, lai maksimizētu sniegumu," teica Bridžs. "Šosezon vēlme iegādāties jaunus talantus sasniedza jaunu līmeni, jo spiediens klubiem saglabāt sāncensībā konkurētspēju ir tik liels kā nekad iepriekš."

Aktivitāti spēlētāju tirgū veicināja "Chelsea" jaunie īpašnieki – ASV uzņēmēja Toda Bēlija konsorcijs pāreju logā iztērēja 255 miljonus mārciņu, kas arī ir atsevišķs Premjerlīgas rekords. "Chelsea" lielākais pirkums bija Francijas aizsarga Veslija Fofanas iegāde par 70 miljoniem mārciņu. Otrais aktīvākais klubs spēlētāju tirgū bija "Manchester United", kas jaunu spēlētāju iegādei atvēlēja 202 miljonus mārciņu. 

Septiņu iegādāto futbolistu pārejas maksa pārsniedza 50 miljonus mārciņu, bet par 19 spēlētājiem bija jāiztērē vismaz 30 miljoni mārciņu. 

Par dārgāko pirkumu pāreju logā pirmsšķietami kļuva uzbrucēja Antonija pārcelšanās no Amsterdamas "Ajax" uz "Manchester United" par 82 miljoniem mārciņu. Tomēr "Manchester United" darījumu var apsteigt "Liverpool", kas Portugāles "Benfica" uzbrucēju Darvinu Nunjesu iegādājās par 67 miljoniem mārciņu, taču, piepildoties dažādiem līguma papildu nosacījumiem, summa var pieaugt līdz 85 miljoniem mārciņu. 

Visvērienīgāk iepirkās "Nottingham Forest", kas Premjerlīgā atgriezies pirmo reizi kopš 1999. gada un iegādājās 21 futbolistu, iztērējot 126 miljonus mārciņu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti