Anglijas futbolisti pirmo reizi 28 gados iekļūst Pasaules kausa pusfinālā

Kopš 1990.gada nebijušu panākumu Pasaules kausa izcīņā sestdien sasniedza Anglijas futbola izlase, kas Samarā ar 2:0 uzvarēja zviedrus un iekļuva pusfinālā. Angļu nākamie pretinieki kļūs zināmi vēlāk sestdien Krievijas un Horvātijas cīņā.

Angļus ceturtdaļfināla mačā pēc stūra sitiena 30.minūtē vadībā izvirzīja Harijs Magvairs, bet Dele Ali 59.minūtē pārsvaru divkāršoja.

Piesardzīgā spēles sākumā angļi vairāk kontrolēja bumbu, Zviedrijas izlase izmēģināja veiksmi tālsitienos, bet bīstamas situācijas stundas ceturksnī izpalika.

Harijs Keins raida bumbu mazliet garām Zviedrijas vārtiem

Pirmie nopietnie draudi Zviedrijas vārtiem bija 19.minūtē, kad Harijs Keins sita cieši gar vārtu stabu.

Harijs Magvairs izvirza Angliju vadībā

Toties pēc angļu izpildīta stūra sitiena Magvairs lēcienā sita ar galvu, neatstājot izredzes vārtsargam Robinam Olsenam un panākot 1:0 pārsvaru.

Zaudējuši vārtus, Zviedrijas futbolisti nemetās visiem spēkiem un priekšu, bet arvien turpināja spēlēt apdomīgi.

Rahīms Sterlings neizmanto Anglijai iespēju

Vairākas reizes zviedru aizsardzība ieplaisāja puslaika beigās - ja 44.minūtē tiesneši ar kavēšanos fiksēja aizmuguri Rahīma Sterlinga izrāvienā uz vārtiem, tad minūti vēlāk jau viņš pats saminstinājās labā situācijā. Sterlings pārāk ilgi nespēja izšķirties, vai sist pa vārtiem vai piespēlēt, līdz visbeidzot raidīja bumbu garām vārtu tuvajam augšējam stūrim.

Anglijas vārtsargs glābj lēcienā

Zviedri labu iespēju izveidoja pēc pārtraukuma 47.minūtē, tomēr Markusa Berga sitienu no tuvas distances ar galvu vārtsargs Džordans Pikfords lēcienā ar vienu roku atvairīja.

Dele Ali divkāršo Anglijas pārsvaru

Lielāka aktivitāte uzbrukumā Anglijas izlasei drīz atmaksājās - Ali pie tālā vārtu staba brīvi sita pēc Džeses Lingārda centrējuma un vārtsargam nebija izredžu.

Viktoram Klaesonam neizdodas pārspēt Anglijas vārtsargu

Zviedrijas izlase pēc otro vārtu zaudējuma gan nepadevās un 62.minūtē atbildēja ar lielisku prettriecienu, tomēr Pikfords glāba pēc Viktora Klaesona sitiena un turpmāko darbu paveica Anglijas aizsardzība.

Arī Markuss Bergs nepārspēj angļu vārtsargu

Vēlreiz Pikfords teicami nospēlēja 72.minūtē, pārvirzot pāri pārliktnim Berga sisto bumbu.

Stadiona tribīnēs fani dzied "God Save the Queen"

Anglijas līdzjutēji tribīnēs gandrīz nepārtraukti ar dziesmām atbalstīja savu komandu, bet īpaši līksmas viņu gaviles bija mača kompensācijas laikā, kad jautājums par uzvarētāju jau bija izšķirts.

Angļi ceturtdaļfinālā spēlēja astoto reizi, taču līdzšinējā savstarpējo spēļu bilance Pasaules kausa un Eiropas čempionāta finālturnīros un kvalifikācijā bija par labu skandināviem, kuri rēķinā iepriekš bija divas uzvaras, pieci neizšķirti un viens zaudējums.

Pusfinālā Anglijas futbolisti tiksies ar mājinieci Krieviju vai Horvātijas izlasi - pēdējais ceturtdaļfināls sestdien sāksies plkst. 21 Sočos. Līdz šim pēdējā pusfinālā angļi 1990.gadā Itālijā zaudēja nākamajai trofejas ieguvējai Vācijai un turnīru pabeidza 4.vietā.

Jau piektdien pusfinālā iekļuva Francijas un Beļģijas valstsvienības. Francūži pārspēja Urugvajas izlasi, bet beļģi no turpmākas cīņas izslēdza Brazīlijas valstsvienību. Pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē vienlaicīgi pusfinālu nesasniedza Vācija, Brazīlija un Argentīna.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpina izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē var redzēt LTV7 un lsm.lv.