Anglijas futbolisti pirmie kvalificējas EČ finālturnīram

Anglijas futbola izlase pirmā kvalificējās 2016. gada Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīram, nodrošinot vietu divu labāko komandu skaitā E grupā. Anglija viesos Seravallē sestdien ar 6:0 sagrāva Sanmarīno izlasi un ar 21 punktus nostiprinājās grupas līderpozīcijās.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Teo Valkots, bet pa reizei precīzi bija Veins Rūnijs, Ross Bārklijs un Harijs Keins, turklāt vēl reizi mājinieki bumbu ieraidīja savos vārtos. Rūnijs guva savus 49. vārtus izlases rindās, panākot leģendāro Bobiju Čārltonu, abiem tagad dalot visu laiku Anglijas izlases labāko snaiperu līderpozīciju.

Uzvara angļiem garantēja vietu labāko divniekā un ceļazīmi uz finālturnīru.

Vēl E grupā Igaunijas valstsvienība Tallinā ar 1:0 uzvarēja Lietuvu. Uzvaras vārtus 71. minūtē guva Konstantīns Vasiļjevs. Savukārt Šveice Bāzelē tikai pēdējās desmit minūtēs izrāva 3:2 uzvaru pret Slovēniju, kas otrā puslaika sākumā nokļuva vadībā ar 2:0. Par spēles varoni kļuva Josips Drmičs, kurš iesita pirmos un trešos - uzvaras - vārtus, kurus guva pašā mača izskaņā.

Pēc septiņām spēlēm Anglijai ir 21 punkts, Šveicei 15, Igaunijai 10, Slovēnijai deviņi, Lietuvai seši un Sanmarīno viens punkts.

Vieta 2016. gada EČ finālturnīrā, kurā piedalīsies 24 komandas, ir garantētas arī turnīra saimniecei - Francijai.

Iepriekš sestdien C grupā Spānija mājās Ovjedo ar 2:0 uzvarēja Slovākiju un panāca to turnīra tabulā. Hordi Alba atklāja rezultātu 5. minūtē, bet Andress Injesta 30. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Abām komandām pēc septiņām spēlēm ir pa 18 punktiem. Ukraina Ļvivā ar 3:1 uzvarēja Baltkrieviju un ar 15 punktiem ir trešā. Luksemburga savā laukumā ar 1:0 spēles 90. minūtē izrāva uzvaru pār Maķedoniju un tagad tai ir četri punkti tāpat kā Baltkrievijai. Maķedonija sakrājusi trīs punktus.

G grupas līdere Austrija Vīnē ar 1:0 uzvarēja Moldovu un pēc septiņām spēlēm jau par septiņiem punktiem apsteidz Zviedriju, kas Maskavā ar 0:1 zaudēja Krievijai. Vēl Melnkalne Podgoricā ar 2:0 apspēlēja Lihtenšteinu. Pēc septiņām spēlēm Austrijai ir 19 punkti, Zviedrijai 12, Krievijai 11, Melnkalnei astoņi, Lihtenšteinai pieci un Moldovai divi.

Latvijas izlase svētdien savā laukumā "Skonto" stadionā plkst. 19 tiksies ar Čehijas izlasi A grupas spēlē.