Anglijas futbolistes sīvā cīņā izcīna Eiropas čempionu titulu

Svētdien Londonā aizvadīts Eiropas sieviešu futbola čempionāta fināls, kurā Anglijas izlase ar 2:1 uzvarēja Vāciju, izcīno otro lielo uzvaru sieviešu futbola vēsturē un pirmo Eiropas čempionu titulu. Spēli klātienē Vemblija stadionā vēroja 87 192 skatītāji, kas ir jauns rekords.

Cīņa iesākās gana interesanti abu komandu izpildījumā. Pirmajās trīsdesmit minūtēs dominēja Anglijas izlase, vēlāk iniciatīvu pārņēma vācietes, tomēr pirmais puslaiks beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Pēc pārtraukuma apņēmīgāk spēli turpināja Vācijas izlase. Spēles rezultāts gan tika atklāts vien 62. minūtē, kad vārtus Anglijas izlases labā guva tikko uz maiņu iznākusī Ella Tūne.

Anglija izvirzās vadībā ar 1:0

Vācietes aktīvi turpināja spēli, kas 79. minūtē rezultējās ar vārtu guvumu. Lina Magule meistarīgi raidīja bumbu vārtos, panākot 1:1. Spēls intriga atjaunojās. Bet spēles pamatlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās.

Vācija panāk 1:1

Papildlaiks iesākās gana piesardzīgi abu izlašu izpildījumā. 111. minūtē Hloja Kellija beidzot izcēlās ar vārtu guvumu, un Vemblija stadiona tribīnes burtiski vai uzsprāga no līdzjutēju emocijām – rezultāts uz tablo jau bija 2:1 Anglijas labā.

Anglija atkal izvirzās vadībā 2:1

Iepriekšējais Eiropas čempionāts sieviešu futbolā tika aizvadīts 2017. gadā, un tajā triumfēja Nīderlandes izlase. Taču tituliem bagātākā ir tieši Vācijas izlase, kas Eiropas čempionātā uzvarējusi astoņas reizes.