Anglijas futbolistes pirmās iekļūst Eiropas čempionāta finālā

Mājinieces Anglijas futbolistes otrdien Šefīldā pirmās iekļuva Eiropas čempionāta finālā un pirmo reizi kopš 2009. gada pretendēs uz titulu, liecina rīkotāju informācija.

Spēlē par vietu finālā anglietes ar 4:0 pārliecinoši pārspēja Zviedrijas valstsvienību un nav zaudējušas jau 19 spēlēs pēc kārtas.

Anglijas izlasi pirmajā puslaikā vadībā izvirzīja Beta Mīda, bet otrajā puslaikā laukuma saimniecēm rezultatīvi uzbrukumus noslēdza Lūsija Bronza, Alesia Russo un Frena Kērbija.

Finālā Anglijas izlases pretinieces būs Francijas un Vācijas dueļa uzvarētājas. Otrs pusfināls notiks trešdien Miltonkeinsā. Turnīrs noslēgsies ar finālu Vemblija stadionā Londonā 31. jūlijā.

Anglietes komandai līdz šim pēdējā Eiropas čempionāta finālā 2009. gadā zaudēja Vācijas izlasei.

Eiropas čempionāts sievietēm notiek kopš 1984. gada, un astoņos no līdzšinējiem 12 turnīriem ir uzvarējušas Vācijas (vai Rietumvācijas) futbolistes.