Anglijas futbola Premjerlīgas čempionvienību vaino vairāk nekā 100 finanšu pārkāpumos

Četrus gadus ilgušas izmeklēšanas noslēgumā Anglijas futbola Premjerlīga vaino pašreizējo čempionvienību "Manchester City" vairāk nekā 100 finanšu noteikumu pārkāpumos, pirmdien vēstīja BBC. 

Neatkarīga komisija izmeklēja kluba iespējamus pārkāpumus no 2009. līdz 2018. gadam. Komisija arī apsūdzēja "Manchester City" par nesadarbošanos 2018. gada decembrī sāktajā izmeklēšanā.

Izmeklēšanas komisija var noteikt "Manchester City" sodu, sākot ar komandas gūto punktu anulēšanu līdz pat izslēgšanai no Premjerlīgas. Komisija vainoja klubu precīzas un pilnīgas finanšu informācijas nesniegšanā par ienākumiem un darbības izdevumiem. Citu pārkāpumu vidū komisija uzskaitīja noteikumu neievērošanu atsevišķās sezonās treneru un spēlētāju algošanā, kā arī Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) godīgas finanšu spēles prasību un ilgtspējas nosacījumu pārkāpšanā. 

UEFA 2020. gadā paziņoja, ka "Manchester City" no 2012. līdz 2016. gadam pieļāva nopietnus godīgas finanšu spēles pārkāpumus, taču piespriesto divu gadu liegumu spēlēt Eiropas turnīros klubs veiksmīgi apstrīdēja Sporta arbitrāžas tiesā.

Pēc komisijas paziņojuma publiskošanas "Manchester City" pauda izbrīnu par klubam paustajām apsūdzībām un apgalvoja, ka tās atspēko pierādījumu kopums. Pēc izmeklēšanas sākuma "Manchester City" apgalvoja, ka visas apsūdzības ir pilnībā nepatiesas.

Kopš "Manchester City" 2008. gadā pārņēma uzņēmums "Abu Dhabi United Group", klubs sešas sezonas kļuva par Premjerlīgas čempionu. Pērnajā 2021./2022. gada sezonā "Manchester City" ienākumi sasniedza 613 miljonus mārciņu, bet peļņa – 42 miljonus mārciņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti