Albānijas futbola klubu diskvalificē uz 10 gadiem par manipulēšanu ar rezultātiem

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja Albānijas kluba "Skenderbeu" apelāciju par diskvalifikāciju uz 10 gadiem, kas tika piespriesta par manipulēšanu ar spēļu rezultātiem labuma gūšanai no dalības derību krāpšanā. Tādējādi paliek spēkā Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) noteiktā ilgākā kluba diskvalifikācija, kas liedz "Skenderbeu" piedalīties Eiropas turnīros, vēstīja aģentūra AP. 

Līdz galīgam atrisinājumam lieta ilga vairākus gadus, kuru laikā UEFA darbinieki saņēma nāves draudus. Lietā bija iesaistīts bijušais Albānijas finanšu ministrs Ridvans Bode un "Skenderbeu" prezidents Ardžans Takadžs. 

CAS atzina, ka "Skenderbeu" ir atbildīga par derību krāpšanas aktivitātēm pašmāju un Eiropas spēlēs. Arī klubam UEFA noteikto sodu - vienu miljonu eiro - tiesa atzina par proporcionālu un pamatotu. 

Lēmumu CAS paziņoja piektdien, bet lietas izskatīšana notika aprīlī konfidenciālos apstākļos, ņemot vērā UEFA izmeklētājiem izteiktos nāves draudus. UEFA darbinieki konstatēja aizdomīgas epizodes divās "Skenderbeu" spēlēs Čempionu līgas kvalifikācijā un Eiropas līgas grupu kārtā 2015.gadā. Savukārt Albānijas čempionātā klubs varētu būt bijis iesaistīts apmēram 50 krāpšanas epizodēs kopš 2011.gada.

Iepriekšējā desmitgadē "Skenderbeu" septiņas reizes uzvarēja Albānijas čempionātā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti