Aizrautīgā Anglijas un Skotijas spēle Eiropas futbola čempionātā noslēdzas bez vārtu guvuma

Anglijas un Skotijas izlases piektdien D grupas spēlē Londonā cīnījās neizšķirti 0:0, Eiropas futbola čempionātā turpinot cīņu par vietu astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Grupā labākās pozīcijās ir Čehija un Anglija, tomēr izredzes uz dalību izslēgšanas turnīrā saglabā arī horvāti un skoti.

Lieliskā britu futbolā ļoti tuvu vārtu guvumam 11.minūtē bija Džons Stounss, augstā lēcienā lieliski sitot ar galvu, taču bumba trāpīja pa stabu, Deividam Māršalam skotu vārtos pat nepakustoties. Pāris minūtes vēlāk Rahims Sterlings piespēlēja sitienam no tuvas distances Meisonam Mauntam, kam tomēr neizdevās Anglijas uzbrukuma noslēgumā efektīvi savaldīt bumbu.

Lietainajos laikapstākļos skoti atbildēja ar teicamu Stīvena O'Donela sitienu no soda laukuma malas, tomēr mājinieku vārtsargs Džordans Pikfords lēcienā ar rokas apakšdelmu bumbu atsita. Lai gan angļi vairāk kontrolēja bumbu, uzbrukumā organizētāk darbojās viņu pretinieki.

Pēc pārtraukuma abu komandu aizsardzība bija pārāka par centieniem uzbrukumā. Tuvu vārtu guvumam vēl līdz otrā puslaika vidum bija skoti pēc Lindona Daiksa sitiena, kad pēdējā glābēja lomā bumbu no vārtu līnijas ar galvu izsita Rīss Džeimss. Savukārt Skotijas izlase riskantā situācijā veiksmīgi nenopelnīja 11 metru soda sitienu uz saviem vārtiem pēc Endrjū Robertsona kontakta ar Sterlingu soda laukumā. Jau kompensācijas laika sākumā bumba iestrēga skotu vārtu priekšā, Anglijai nespējot izmantot savu pēdējo iespēju mačā.

Dienas pirmajā spēlē D apakšgrupā Čehijas un Horvātijas izlases Glāzgovā cīnījās neizšķirti 1:1.

Abu komandu vārtsargiem nebija daudz darba pirmajā puslaikā, tomēr pārkāpums soda laukumā horvātiem maksāja zaudētus vārtus. Dejans Lovrens gaisa cīņā par bumbu ar elkoni trāpīja pa seju rezultatīvajam čehu uzbrucējam Patrikam Šikam, kurš ar asiņojošu degunu palika guļam zālienā. Tiesnesis gan tikai pēc ilgāka brīža apturēja spēli, toties pēc video noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu, ko pats Šiks realizēja.

Pāris minūtes pēc pārtraukuma Ivans Perišičs individuāli atrada ceļu soda laukumā un ar spēcīgu sitienu atjaunoja neizšķirtu. Horvāti bija ļoti tuvu tam, lai pārņemtu vadību, tomēr Nikola Vlašičs no 10 metriem raidīja bumbu mazliet garām vārtiem. Horvātijas izlase mača beigu daļā aktīvāk uzbruka, turpretim Čehija paļāvās uz pretuzbrukumiem, tomēr abas komandas līdz vārtu guvumam netika.

Čehijas un Anglijas izlases ar divās spēlēs gūtiem četriem punktiem ir garantējušas vismaz trešo vietu grupā, ar ko varētu pietikt iekļūšanai astotdaļfinālā. Horvātiem tāpat kā skotiem būs vajadzīga uzvara pēdējā savstarpējā spēlē grupā, lai turpinātu cīņu par tikšanu izslēgšanas turnīrā.

Jau vēstīts, ka piektdien vienīgajā spēlē E apakšgrupā Zviedrijas izlase uzvarēja Slovākiju un pietuvojās iekļūšanai astotdaļfinālā.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā notiks Vemblija stadionā Londonā.