Latvijas futbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikāciju sāk ar zaudējumu Velsai

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā Kārdifā ar rezultātu 0:1 zaudēja Velsai, izrādot sīvu pretestību laukuma saimniekiem.

Vārtus Velsas izlases labā guva Kīfers Mūrs.

Jau piektajā minūtē Pāvela Šteinbora modrību ar sitienu no tuvas distances pārbaudīja Herijs Vilsons, taču Latvijas izlases vārtsargs spēlēja droši. Mača otrajā desmitminūtē latvieši nopelnīja stūra sitienu pie pretinieku vārtiem, pēc Mārča Oša sitiena velsiešus glābjot vārtsargam Denijam Vordam.

Mača 28. minūtē pēc Artūra Zjuzina zibenīgas piespēles soda laukumā Vladislavs Gutkovskis izdarīja sarežģītu sitienu ar papēdi, taču arī šoreiz Vordu pārspēt neizdevās. Nedaudz vēlāk pēc Kīfera Mūra spēcīga sitiena bumba lidoja garām vārtu stabam, savukārt pāri vārtiem sita Neko Viljamss. 34. minūtē pēc stūra sitiena Kristers Tobers, sitot ar galvu, raidīja bumbu garām vārtiem.

Puslaika nogalē, spēles 41. minūtē, pēc vairākiem viesu uzbrukumiem Daniels Džeimss izdarīja augstu piespēli soda laukumā un Mūrs precīzi sita ar galvu – 1:0 Velsas izlases labā. Kompensācijas laika pēdējās sekundēs Šteinbors pēc negaidīta sitiena liedza laukuma saimniekiem panākt 2:0.

49. minūtē pēc Viljamsa sitiena latviešus no zaudētiem vārtiem vispirms glāba Šteinbors un epizodes turpinājumā – arī vārtu stabs. 58. minūtē Gutkovskis pēc individuāli meistarīgas spēles izdarīja bīstamu sitienu no tuvas distances, dažas minūtes vēlāk Čenstohovas "Rakow" uzbrucējam tiekot pie vēl viena laba momenta.

Lai gan bumbu divreiz vairāk kontrolēja velsieši, Latvijas futbolisti izrādīja sīvu pretestību. Vienā no epizodēm pamatlaika pēdējā desmitminūtē pēc tam, kad Raimonds Krollis atbruņoja pretinieku, viņa bijušais kluba biedrs Renārs Varslavāns izpildīja tālu sitienu pāri vārtiem.

Latvijas futbolisti līdz pat spēles pēdējām sekundēm centās veidot uzbrukumus, taču neizšķirtu izraut nespēja.

Velsas futbola izlase ar šo ciklu iesāk ēru bez Gereta Beila, kurš otrdien vēroja maču klātienē un pirms spēles uzstājās ar runu.

Gatavojoties spēlei ar Velsu, Latvija trešdien Dublinā ar 2:3 piekāpās Īrijai.

Savukārt Velsa sestdien jau aizvadīja pirmo kvalifikācijas spēli, izbraukumā spēlējot 1:1 ar Horvātiju. Vārtus velsiešu labā otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē guva Neitans Broudheds.

Bez Latvijas, Horvātijas un Velsas futbolistiem 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra D grupā spēlē arī Turcija un Armēnija, kuru savstarpējā spēlē ar 2:1 uzvaru svinēja turki.

D apakšgrupā pa četriem punktiem divās spēlēs ir Velsai un Horvātijai, bet trīs punktus guvusi Turcija, kamēr Armēnija un Latvija aizvadījušas pa vienai spēlei un ir bez punktiem.

Velsa FIFA rangā ieņem 28. vietu, bet Latvija atrodas 133.pozīcijā.

Nākamās spēles Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā aizvadīs jūnija vidū, kad tiksies ar Turciju un Armēniju.