«Manchester City» sagrauj Madrides «Real» futbolistus cīņā par Čempionu līgas finālu

Anglijas futbola premjerlīgas klubs Mančestras "City" trešdien nodrošināja vietu šīs sezonas UEFA Čempionu līgas finālā, apturot pērnā gada uzvarētāju Madrides "Real". Pusfināla atbildes spēlē Mančestras futbolisti savā laukumā uzvarēja ar 4:0 un divu maču summā bija pārāki ar 5:1.

10. jūnijā Stambulā finālā tiksies Mančestras "City" un Milānas "Inter". "City" titulspēlē piedalīsies otro reizi vēsturē, cenšoties uzlabot 2021. gada rezultātu, kad nācās atzīt Londonas "Chelsea" pārākumu, bet "Inter" spēles savā sestajā finālā prestižākajos klubu turnīros un lūkos izcīnīt ceturto titulu.

Mančestras futbolisti dominēja pirmajā puslaikā, 23. minūtē, Kevinam de Breinem atrodot brīvu Bernārdu Silvu, beļģis piespēlēja bumbu soda laukumā komandas biedram, kurš pārspēja līdz tam lieliski spēlējušo "Real" vārtsargu Tibo Kurtuā.

Spēles 37. minūtē pēc kārtējā laukuma saimnieku uzbrukuma Silva ar galvu raidīja mērķī atlēkušo bumbu un nostiprināja vadību kā mačā, tā arī summā. Bez Silvas vismaz divus vārtus pret "Real" Čempionu līgas pusfinālos guvuši tikai Lionels Mesi 2011. gadā un Roberts Levandovskis 2013. gadā.

Otrajā puslaikā spēle nedaudz izlīdzinājās, taču vārtus atkal guva mājinieki, vispirms spēles 76. minūtē pēc de Breines izpildītā soda sitiena bumbu savos vārtos ievirzot Ederam Militāu. Galarezultātu uzstādīja Huljans Alvaress, kurš kompensācijas laika pirmajā minūtē saņēma Fila Foudena piespēli un netraucēts raidīja bumbu vārtos – 4:0 spēlē un 5:1 summā.

Pagājušajā nedēļā Madridē notikušais mačs noslēdzās neizšķirti 1:1.

Otrā pusfinālā "Inter" divu Milānas komandu duelī summā ar 3:0 pārspēja AC "Milan".

Iepriekšējās sezonas finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".