Latvijas - Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ogre". Kristers Zoriks

Latvijas futbola Virslīga. "Riga FC" - "RFS". Roberts Savaļnieks

Latvijas futbola Virslīga. "Riga FC" - "RFS"

Futbola virslīgā «Riga» FC mazākumā izcīna neizšķirtu mačā ar FK RFS

"Riga" sestdien "Optibet" Latvijas futbola virslīgas otrās kārtas centrālajā spēlē savā laukumā mazākumā izcīnīja neizšķirtu, sacenšoties ar RFS. "Riga" mājinieku lomā ar RFS spēlēja 1:1.

Jau 12.minūtē sarkano kartīti mājinieku rindās, izmantojot video tiesneša asistenta (VAR) sistēmu, nopelnīja Niangs, bet "Riga" treneris Tomislavs Stipičs saņēma dzelteno kartīti par neatrašanos trenerim atvēlētajā vietā.

Vārtu gūšanas momentu netrūka abām komandām, bet vārti tika gūti vien puslaika beigās.

RFS vairākumu izmantoja, kad pēc vairākkārtējas Stefana Paniča saspēles ar Emersonu Santanu brazīlietis no vārtsarga laukuma kreisā stūra ar kreiso kāju raidīja bumbu labajā augšējā vārtu stūrī un panāca 1:0.

Spēles beigās vēlreiz tika saukta palīgā VAR sistēma, fiksējot, ka RFS pussargs savā soda laukumā no zemes atlēkušo bumbu apzināti spēlēja ar elkoni.

11 metru soda sitienu 87.minūtē, ar kreiso kāju sitot vārtu labajā stūrī, realizēja Duglass Aureliu - 1:1.

Jau mača kompensācijas laikā "Riga" par varēja izraut uzvaru, taču Mora Talas Gajē sitiens no soda laukuma robežas trāpīja pa vārtu pārliktni.

"Riga" sezonas ievadā tikai pēdējā minūtē izrāva uzvaru 2:1 pār "Jelgavu", vārtus gūstot Marko Regžam, kamēr RFS spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar valsts čempioni "Valmieru".

"Riga" "skaļākais" jaunieguvums pirms šīs sezonas ir savulaik Vācijas bundeslīgā spēlējušais serbu pussargs Milošs Jojičs. Vārtsargu līniju stiprinājis Latvijas čempions Rihards Matrevics, bet uzbrukumu - Usejnu Njangs, kurš tāpat kā komandas galvenais treneris Tomislavs Stipičs, iepriekšējā sezonā pretī uzvarām veda "Audu".

RFS komandā pēc sezonas pārtraukuma atgriezies Roberts Savaļnieks, tāpat galvaspilsētas vienībā atkal spēlē Jānis Ikaunieks. Būtisku izmaiņu komandas kodolā nav, bet no vadošajiem spēlētājiem projām devies Tomislavs Šaričs un Kevins Frīzenbihlers.

Pērnsezon no četrām spēlēm divās uzvarēja RFS, vienā - "Riga", bet vēl viens mačs noslēdzās neizšķirti. Nevienā no dueļiem netika gūts vairāk par trīs vārtiem.

Jau ziņots, ka piektdien kārtas pirmajā spēlē jaunpienācēja "Jelgava" izcīnīja pirmo uzvaru, ar 2:1 pārspējot "Daugavpili", bet sestdien "Valmiera" ar 0:1 piekāpās "Liepājai", un "Auda" ar 2:0 uzvarēja "Metta" vienību.

Kārtas pēdējā spēlē svētdien Salaspils "Super Nova" savā laukumā tiksies ar "Tukums 2000"/"Telms".

Šajā sezonā futbola virslīgā spēlē desmit komandas - "Valmiera", "Riga", RFS, "Liepāja", "Auda", "Daugavpils", "Tukums 2000"/"Telms", "Metta", Salaspils "Super Nova" un jaunpienācēja "Jelgava".

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja "Riga", bet bronzu - RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja "Auda".

Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.