"Zemgale/LLU" komandai sezonas noslēgums Mestis līgā

Latvijas hokeja Virslīga. HK "Prizma" - HK "Mogo/LSPA"

Latvijas futbola Virslīgas otrās kārtas pirmajā spēlē FS "Jelgava" pieveic BFC "Daugavpili" un izcīna pirmo panākumu šajās sacensībās

FS «Jelgava» futbolisti spēlē pret Daugavpils komandu gūst pirmo uzvaru virslīgā

Uzvaras vārtus gūstot Jelgavas futbola ilggadīgajam spēlētājam Valērijam Redjko, "Optibet" Latvijas virslīgas jaunpienācēja futbola skola "Jelgava" piektdien svinēja uzvaru otrās kārtas spēlē. "Jelgava" savu pirmo uzvaru virslīgā izcīnīja pret "Daugavpili", viesus no Latgales mājās uzvarot ar 2:1.

40 gadus vecais Redjko ir pieredzējušākais futbola skolas "Jelgava" spēlētājs un virslīgā spēlēja ar iepriekšējo šīs pilsētas pārstāvi augstākajā līgā. Pretējā komandā spēlēja ne mazāk pieredzējušais Valērijs Afanasjevs, kurš ir Redjko vienaudzis.

FS "Jelgava" treneris Ervīns Pērkons par komandas sniegumu spēlē pret BFC "Daugavpils"
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Pirmie vārti tika gūti 6. minūtē, kad pēc Valerija Lizunova individuāli prasmīgās spēles bumba nonāca pie Ramina Nasirli, kurš to sita tukšā vārtu stūrī, panākdams 1:0 daugavpiliešu labā.

19. minūtē Oskara Rubeņa bīstamo sitienu neitralizēja Vladislavs Kurakins, taču tajā pašā uzbrukuma epizodē tika pārkāpti noteikumi soda laukumā pret Danilu Patijčuku. Pats Patijčuks arī izpildīja 11 metru soda sitienu, 21. minūtē panākot 1:1.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, pēc Ralfa Maslova centrējuma vārtu virzienā bumba trāpīja pa konstrukciju, tikai veiksmei glābjot viesus no nonākšanas iedzinējos.

Otrajā puslaikā, 59. minūtē, pēc Maslova izpildītā stūra sitiena Redjko ar augstu sitienu raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa un panāca 2:1 jelgavnieku labā. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc viesu kļūdas Viktors Osuagvu aizskrēja viens pret pretinieku vārtiem, taču Kurakins viņam liedza nostiprināt vadību.

Jaunpienācēji jelgavnieki pirmajā mačā viesos tikai spēles izskaņā ar 1:2 piekāpās vicečempionei "Riga", bet "Daugavpils" viesos ar 0:1 piekāpās Tukuma vienībai.

Sestdien pirmo cīņu čempionātā aizvadīs "Metta", kas uzņems "Audu", un "Liepāja", kas viesosies pie čempiones "Valmieras". Sestdien notiks arī "Riga" un RFS duelis, bet kārtas pēdējā spēlē svētdien Salaspils "Super Nova" savā laukumā tiksies ar "Tukums 2000"/"Telms".

Šajā sezonā futbola virslīgā spēlē desmit komandas – "Valmiera", "Riga", RFS, "Liepāja", "Auda", "Daugavpils", "Tukums 2000"/"Telms", "Metta", Salaspils "Super Nova" un jaunpienācēja "Jelgava".

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja "Riga", bet bronzu – RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja "Auda".

Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.