Praktiski zināmas divu Eiropas futbola čempionātu mājvietas un 2030. gada Pasaules kausa rīkotāji

Apvienotās Karalistes un Īrijas kopīgajai kandidatūrai 2028. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīra rīkošanā vairs nav konkurentu, jo vienīgā sāncense Turcija savu pieteikumu atsauca. Turcija kopā ar Itāliju vienīgās pretendē tādu pašu finālturnīru uzņemt četrus gadus vēlāk. 

(papildināts ar 2030. gada Pasaules kausa rīkotājiem)
Eiropas Futbola federāciju savienība (UEFA) rīkotājus nosauks vēlāk oktobrī, bet viena kandidāta situācijā tā varētu kļūt par formalitāti gan 2028. gada, gan 2032. gada turnīra saimnieku noteikšanā.

Apvienotā Karaliste un Īrija iepriekš atteicās no plāna pretendēt uz Pasaules kausa finālturnīra uzņemšanu 2030. gadā, izvēloties koncentrēt spēkus Eiropas čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanai. 

Anglija līdz šim pēdējoreiz visas vīriešu Eiropas čempionāta finālturnīra spēles uzņēma 1996. gadā, kad piedalījās tikai 16 komandas. Savukārt pandēmijas par gadu aizkavētajā 2020. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas risinājās 11 valstīs, Anglija un Skotija uzņēma 12 spēles. 

UEFA izpildkomiteja 10. oktobrī plāno paziņot gan 2028. gada, gan 2032. gada Eiropas čempionāta organizatorus. 

Turcija jūlijā pavēstīja par apņemšanos kopā ar Itāliju pretendēt uz finālturnīra rīkošanu 2032. gadā, bet tolaik nenorādīja, ka atteiktos no pretenzijām tikt organizatoru godā 2028. gadā. Kopš 2008. gada Turcija neveiksmīgi pretendē sarīkot ik nākamo Eiropas futbola čempionātu.

Uz 2032. gada Eiropas čempionāta uzņemšanu kopīgi pretendē tikai Itālija un Turcija, tādēļ arī šī finālturnīra organizatoru tiesību piešķiršana UEFA izpildkomitejai 10. oktobrī būs tikai formalitāte.

Arī Roma uzņēma 2020. gada Eiropas čempionāta spēles, tomēr visu turnīru Itālija nav rīkojusi kopš Pasaules kausa izcīņas 1990. gadā. Turcija vēl ne reizi nav organizējusi valstsvienību nozīmīgākos finālturnīrus, lai arī 2023. gada jūnijā Stambulā notika Čempionu līgas fināls.

Interesi par 2028. gada vai 2032. gada Eiropas čempionāta rīkošanu izrādīja Krievija, bet UEFA pavēstīja, ka tās pieteikumus neizskatīs. 

Nākamais Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 2024. gadā Vācijā no 14. jūnija līdz 14. jūlijam. 

Savukārt 2030. gada Pasaules kausa finālturnīru uzņems Spānija, Portugāle un Maroka, bet trīs pirmās spēles notiks Argentīnā, Paragvajā un Urugvajā,

trešdien paziņoja Starptautiskā Futbola federācija (FIFA). Atklāšanas spēles Dienvidamerikā paredzētas, lai godinātu simtgadi kopš pirmās Pasaules kausa izcīņas Montevideo.

Lēmums vēl jāapstiprina FIFA kongresā 2024. gadā. 

Pasaules kausa finālturnīru 2026. gadā uzņems ASV, Kanāda un Meksika, pirmo reizi piedaloties 48 valstsvienībām. Uz 2034. gada Pasaules kausa finālturnīru FIFA izskatīs tikai Āzijas un Okeānijas valstu pieteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti