Visai saspringtā un spraigā spēlē “Elvi florbola līgas” finālspēlē sestdien "Arēnā Rīga" tika noskaidroti Latvijas čempioni. Čempiona titulu zaudēja “Lielvārde”/”Fat/Pipe” vienība, zaudējot ar 4:7 “Triobet”/”Ulbroka”, liecina organizatoru informācija.

Jau pirmās trešdaļas otrajā minūtē  "Lielvārde"/"FatPipe" spēlētājs Toms Akmeņlauks atklāja spēles rezultātu, jau pašā spēles ievadā atstājot "Triobet"/"Ulbroka" vienību iedzinējos.

Toma Akmeņlauka vārtu guvums

Uz revanšu ilgi gaidīt nevajadzēja – Kaspars Šķēls ar precīzu metienu izlīdzināja spēles rezultātu.

Kaspara Šķēla pirmais gols

Tomēr spēles 18. minūtē “Lielvārde”/”FatPipe” atkal spēja izvirzīties vadībā, lai gan tiesnešiem nācās noskatīties videoatkārtojumu, lai tiešām ieskaitītu šo vārtu guvumu.

Lielvārdiešu otrais vārtu guvums

“Florbols jau ātra spēle,” norādīja “Triobet”/”Ulbroka” kapteinis Jānis Jaunzems, piebilstot, ka, protams, iesākt spēli iedzinēja lomā nav tas labākais. Bet komanda iemetusi golu un bijusi atpakaļ spēlē.

Intervija ar Jāni Jaunzemu

Runājot par lielvārdiešu otro vārtu guvumu, Jaunzems norādīja, ka, viņaprāt, vārtu guvums nebija jāieskaita, taču tiesnešu kompetenci viņš necentās apšaubīt.

Otrās trešdaļas ievadā Ulbrokas komanda spēja pierādīt, ka bez cīņas nepadosies. Kaspara Šķēla otrais gols izlīdzināja spēles rezultātu.

"Triobet"/"Ulbroka" izlīdzina rezultātu

Tomēr arī Lielvārde nepalika atbildi parādā – savu komandu vadībā izvirzīja Matīss Pēteris Polis.

Lielvārdieši atkal izvirzās vadībā

Īsi pirms trešdaļas beigām Ulbrokas vienība atkal spēja panākt neizšķirtu – vārtu guvums Edgara Zeidlera rēķinā.

Edgars Zeidlers panāk neizšķirtu 3:3

Pēc saspringtās trešdaļas Lielvārdes komandas spēlētājs Gints Klēģers norādīja, ka komanda nav izmantojusi daudz momentus, kas radījusi problēmas aizsardzībā. “Jāsakārto galvas, jāgūst vārti un jāuzvar,” apņēmības pilns gan bija spēlētājs. Viņš atzina, ka pirmajā trešdaļā tieši lielvārdieši vairāk kontrolējuši spēles, gaitu, taču otrajā iniciatīvu pārņēmusi “Triobet”.

Intervija ar Gintu Klēģeru

Trešā trešdaļa iesākās ļoti aktīvi – bīstami momenti abos laukuma galos. Taču izvirzīt savu komandu vadībā izdevās Ulbrokas vienības spēlētājam Rihardam Mallonam.

Riharda Mallona vārtu guvums

Taču jau pēc brīža spēles intrigu atjaunoja Sandris Virsnītis, kurš, pateicoties Akmeņlauka piespēlei, guva lielvārdiešiem ceturtos vārtus.

Lielvārdieši izlīdzina rezultātu 4:4

Kārlis Jānis Petrovskis, tuvojoties trešās trešdaļas beigām, izvirzīja “Triobet”/”Ulbroka” vadībā, ļaujot savas komandas līdzjutējiem noticēt, ka čempionus "Lielvārdi" varēs gāzt no čempionu troņa.

"Triobet"/"Ulbroka" izvirzās vadībā 5:4

Kristers Eglītis vēl vairāk nostiprināja šo pārliecību, gūstot nu jau divu vārtu pārsvaru.

Kristera Eglīša vārtu guvums

Metiens tukšos vārtos jau radīja pārliecību, ka šoreiz čempiona tituls tiešām aizceļos uz Ulbroku. Kaspars Šķēls izēlās jau ar trešo vārtu guvumu savas komandas labā.

Septītie vārti "Triobet"/"Ulbroka" rēķinā

Šīs spēles varonis, trīs vārtu guvējs Šķēls pēc uzvaras nespēja valdīt emocijas un asaras: “Viegli nebija!”. Viņš atklāja, ka komanda spēli iesākusi ļoti smagnēji, jo visi bija satraukušies, bet pēc tam sākuši spēlēt savu spēli, kurināt tempu, un veiksme bija komandas sabiedrotā.

Intervija ar uzbrucēju Kasparu Šķēlu

“Man ir nenormāls prieks, pagaidām es nevaru aptvert,” par uzvaru teica Šķēls, kurš norādīja, ka savai komandai bijis uzticīgs jau kopš pašas mazotnes. Un nu beidzot pirmo reizi vēsturē komanda kļuvusi pat Latvijas čempionu.

“Izšķirošajos momentos spējām aukstasinīgi realizēt momentus, kas mums radās,” komandas uzvaru raksturoja spēlētājs Artūrs Jurševskis.

Intervija ar Artūru Jurševski

Spēlētājam Kārlim Bulānam spēles laukumu traumas dēļ nācās pamest pirms spēles beigu signāla atskanēšanas. Pagaidām pats spēlētājs nevar pateikt, kas īsti notika, bet ikrā bijušās tādas sāpes, kādas viņš iepriekš neesot jutis.

“Man iekšā reāli bija asaras. Varbūt tā bija mana pēdējā spēle, varbūt es to neesmu nospēlējis līdz galam,” satraukts bija čempions, kurš, kā atklāja, iepriekšējo čempiona titulu izcīnījis pirms desmit gadiem.

Tikmēr pirms spraigās finālcīņas “Arēnā Rīga” tika aizvadīts arī bronzas fināls. Tajā Stalbes “Pārgaujas” florbolisti ar 7:6 pagarinājumā uzvarēja “Valmieru”, pirmo reizi komandas vēsturē tiekot pie medaļas Latvijas čempionātā.