Somijas valstsvienībai sestdien "Arēnā Rīga" izdevās ar 4:3 pusfinālā pārspēt Čehijas florbolistus un nodrošināt iespēju cīnīties par zelta medaļām, tomēr favorīti tikai septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta uzvaras vārtus. Finālā somu pretinieki ierasti būs Zviedrijas florbolisti.

Somijas izlase pusfinālā ne brīdi nebija iedzinējos un otrās trešdaļas vidū panāca 3:1 pārsvaru. Tomēr Čehijas izlase spēja cīņas gaitu līdzsvarot un nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām Daniels Šebeks panāca izlīdzinājumu 3:3.

Līdz pagarinājumam čehi gan netika, jo pēdējā Somijas uzbrukumā vārtu tuvajā stūrī no patālas distances trāpīja Emeli Salins.

Jau sesto reizi pēc kārtas pasaules čempionāta finālā tiksies Zviedrijas un Somijas izlases, turklāt pēdējos divos turnīros pie zelta tika skandināvi, bet pirms tam somu rēķinā bija uzvaras 2008. un 2010.gadā.

Jau vēstīts, ka turnīra galvenie favorīti Zviedrijas florbolisti sestdien pēdējā trešdaļā guva piecus bezatbildes vārtus un ar 7:2 pusfinālā uzvarēja šveiciešus, nodrošinot iespēju aizstāvēt titulu pasaules čempionāta finālmačā, ko tiešraidē svētdien varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Čehijas un Šveices izlases tiksies spēlē par bronzu.

Divos pusfinālos par 5.vietu uzvaras sestdien pagarinājumā guva Dānija un Norvēģija. Dāņi ar 6:5 pārspēja Igaunijas izlasi, turpretim norvēģi ar tādu pašu rezultātu pieveica Vācijas valstsvienību.

Latvijas florbolisti sestdien plkst. 19.30 spēlē par 9.vietu tiksies ar Slovākiju. Arī šo dueli varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.