Latvijas vīriešu florbola valstsvienība trešdien Prāgā pasaules čempionātā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 pārspēja Slovākijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā, nodrošinot vietu turnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū. Spēlē par vietu pusfinālā latviešus gaida tikšanās ar pašreizējiem vicečempioniem zviedriem.

Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva pasaules čempionāta debitanti Edžus Ceriņš un Klāvs Jansons, bet mača beigās tukšos vārtos trāpīja Pēteris Trekše un Rolands Kovaļevskis.

Latvijas izlases treneris Ingus Laiviņš pēc spēles telefonintervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandas spēlē pirms astotdaļfināla mača nekas no jauna nebija jāizdomā.

Trenera Ingus Laiviņa intervija

Treneris uzteica spēlētājus par lielisku bumbas kontroli, kā arī piebilda, ka jau pirmajās divās trešdaļās Latvijas izlase darbojās pārliecinošāk nekā pretinieki, neraugoties uz minimālo pārsvaru. Nākamo spēli pret Zviedriju treneris raksturoja kā maču pret galvenajiem favorītiem un neiespējamo misiju. Laiviņš uzsvēra, ka komandai būs jāiet laukumā un jārāda labākais sniegums jau pašā spēles sākumā, lai saglabātu cerīgu noskaņojumu.

Slovāki gūst pirmos vārtus spēlē

Pirmā spēle izslēgšanas turnīrā Latvijas izlasei gan sākās neveiksmīgi, jo bumbiņas pazaudēšana laukuma centrā maksāja vārtu zaudējumu. Slovākus trešajā minūtē vadībā izvirzīja Lukašs Mrazs.

Edžus Ceriņš panāk izlīdzinājumu

Tomēr līdz pārtraukumam Latvijas florbolisti spēja pavērst cīņas ritējumu savā labā. Ar metienu no distances devītajā minūtē izlīdzinājumu panāca Ceriņš.

Klāvs Jansons iegūst vadību Latvijai

Savukārt Jansons nepilnas piecas minūtes vēlāk jau nodrošināja vadību Latvijai.

Edžus Ceriņš nodrošina Latvijas izlasei 3:1 pārsvaru

Otrās trešdaļas beigās latvieši aizturētā soda situācijā daudz kontrolēja bumbiņu, tomēr pie vārtu guvuma netika arī spēlējot vairākumā. Nedrošo pārsvaru pēdējā perioda piektajā minūtē nostiprināja Ceriņš, kura raidītā bumbiņa pēc rikošeta no aizsarga ielidoja vārtos.

Vārtos Jānis Salcevičs glābj slovāku izpildītajā soda metienā

No otrā vārtu zaudējuma Latvijas izlasi pēdējās trešdaļas vidū glāba vārtsargs Jānis Salcevičs. Lai gan Latvija tobrīd spēlēja vairākumā, viens pret Salceviča vārtiem izrāvās Ronalds Gaspariks, kurš tika neatļauti nogāzts. Piešķirto soda metienu Slovākijai nespēja izmantot Mihals Dudovičs.

Klāvs Jansons Latvijas pārsvaru palielina līdz 4:1

Slovāki pie vārtu guvuma netika, arī spēlējot skaitliskā vairākumā, turpretim Jansons ar savu otro vārtu guvumu panāca jau drošāku 4:1 pārsvaru. Atņēmis pretiniekam bumbiņu pie apmales, Jansons individuāli izrāvās līdz vārtiem un precīzi meta tālajā stūrī.

Pēteris Trekše nostiprina Latvijas uzvaru ar piektajiem vārtiem

Pēdējās slovāku cerības sagrāva Trekše, divas minūtes pirms beigu svilpes iemetot tukšos vārtos.

Bumbiņa otro reizi ielido tukšos slovāku vārtos

Vēlreiz slovākus par lēmumu galotnē spēlēt bez vārtsarga sodīja Kovaļevskis.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas izlase vienīgo uzvaru izcīnīja pret mājiniekiem čehiem (4:3), bet zaudēja A grupas spēcīgākajai komandai Šveicei (3:7) un Vācijas florbolistiem (4:5). Kā grupā pēdējā pozīcijā palikušai komandai Latvijas izlasei izslēgšanas turnīrs sākās jau no pirmās kārtas. Uzreiz ceturtdaļfinālā tika grupas divas spēcīgākās komandas Čehija un Šveice.

Savukārt slovāki ieguva pirmo vietu zemāka līmeņa D grupā, kur pārspēja Kanādu (12:3), Japānu (15:1) un Singapūru (18:2).

Latvijas un florbola pasaules lielvalsts Zviedrijas spēle būs piektdien pēcpusdienā. Zviedri augstākā kaluma medaļas pasaules čempionātos ir ieguvuši astoņas reizes. Pasaules čempionāts Čehijas galvaspilsētā beigsies svētdien.