Pasaules čempionāta florbolā atklāšanas spēlē Latvijas florbolisti pēc otrās trešdaļas gan zaudēja astoņkārtējiem pasaules čempioniem zviedriem ar rezultātu 2:5, taču šajā periodā spēja pierādīt, ka var līdzvērtīgi spēlēt ar pelnīti par labāko pasaules izlasi dēvēto Zviedriju.

Pirmajā spēles trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 1:3 – pasaules čempioni florbolā spēja pierādīt savu pārākumu. Diemžēl arī otrās trešdaļas sākums nenesa priecīgas ziņas – Rasmuss Sundstets guva ceturtos vārtus Zviedrijas izlases labā. Viņa kontā jau otrais vārtu guvums.

Latvijai bija iespēja spēlē vairākumā, taču rezultāts uz tablo nemainījās. Diemžēl 32. minūtē rezultāts mainījās – 1:5, vārtu guvums Rikarda Ēriksona kontā.

Komandas kapteinis Atis Blinds ātrajā uzbrukumā spēja atgūt vienus vārtus! Patiešām skaists vārtu guvums! Tas vairoja ne tikai spēlētāju ticību saviem spēkiem, bet arī pamatīgi atdzīvināja skatītāju tribīnes.