Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien "Arēnā Rīga" pagarinājumā ar 5:6 piekāpās Slovākijas valstsvienībai pasaules čempionāta finālspēlē par 9.vietu un turnīru pabeidza pirmā desmita pašās beigās. Slovāki pēdējā trešdaļā atspēlēja divus vārtus un bija rezultatīvi arī pagarinājumā. Latvijas valstsvienībai iegūtā 10.vieta ir sliktākā, kopš komanda spēlē pasaules čempionātos.

Divus vārtus Latvijai spraigā un atklātā spēlē guva enerģiskais Gints Klēģers, tomēr spēki komandai, tuvojoties spēles beigām, gāja mazumā.

Latvijas izlasei neizdevās noturēt pēdējā trešdaļā panāktu 5:3 pārsvaru, un ne pirmo reizi turnīrā mājinieki tieši spēles beigu daļā ļāva pretiniekiem gūt virsroku.

Uzvaras vārtus slovākiem pagarinājumā guva Mihals Dudovičs. Pēc pagrieziena pie laukuma apmales Dudovičs raidīja bumbiņu vārtos.

Mazliet vieglāk Latvijas izlase vēl varēja uzelpot piecas minūtes pēc pēdējās trešdaļas sākuma, kad Andris Rajeckis palielināja rezultātu līdz 4:2. Izrāvies ātrā uzbrukumā, Andris Rajeckis aizvadīja bumbiņu līdz metienam tukšos vārtos.

Slovākijas izlase gan nepalika atbildi parādā - pāris minūtes vēlāk Peters Nehila raidīja tīklā Jāņa Salceviča vārtu priekšā atsistu bumbiņu un rezultāta starpība atkal kļuva minimāla.

Situāciju par labu drīz vien vērsa Klēģers, ar teicamu metienu gūstot Latvijai piektos vārtus.

Tas gan intrigu spēlē nemazināja, turklāt Lukāša Rezaninas tāls un precīzs metiens atkal ļāva slovākiem pietuvoties līdz vienu vārtu deficītam.

Neizšķirtu 5:5 slovākiem nodrošināja Ladislava Gala vārtu guvums.

Tiesa bija arī strīdīga epizode spēles galotnē, kad slovāku vārti bija izgrūsti, bet tiesneši izlēma vārtu guvumu Latvijai neskaitīt.

Otrajā trešdaļā, ko Latvija pabeidza ar 3:2 pārsvaru, slovākiem palēnā spēlē izdevās vairākkārt izveidot bīstamus pretuzbrukumus, ko veicināja arī laukuma saimnieku kļūdas.

Mājiniekiem otrās trešdaļas piektajā minūtē pietika ar divām sekundēm, lai realizētu skaitlisko pārsvaru. Pēc iemetiena bumbiņa nonāca pie Morica Krūmiņa, kurš bez kavēšanās raidīja to vārtos.

Tiesa, nepilnu minūti vēlāk Krūmiņš kļūdījās savā zonā un slovāku prettriecienu rezultatīvi noslēdza Martins Kubovičs.

Turklāt pāris minūtes pirms pārtraukuma Jānis Salcevičs Latvijas vārtos netvēra Vāclava Komačkas metienu no laukuma pretējās puses un rezultāts kļuva neizšķirts 2:2.

Tomēr vadību Latvijai ar teicamu tālšāvienu vārtu augšējā stūrī atguva Kārlis Bulāns.

Pārtraukumā dzimšanas dienas gaviļnieks Bulāns Latvijas Televīzijā teica, ka uzvara ir vienīgā dāvana, kas viņam nepieciešama.

Latvijas U-19 izlases galvenais treneris Ainārs Juskēvičs intervijā uzsvēra, ka Latvijas izlasei pēdējā trešdaļā jāparāda raksturs, jo tieši tas nepieciešams uzvarai.

Mača sākumā Latvijas izlases pārākums izpaudās trešdaļas otrajā pusē, bet līdz tam vairākas bīstamas epizodes spēja radīt arī Slovākijas florbolisti.

Rezultātu laukuma saimnieki atklāja piecas minūtes pirms pirmā pārtraukuma, kad Klēģers izrāvās viens pret vārtiem un meta jau no tālākas distances.

Klēģers pēc trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka papildu motivācija nav jāmeklē arī spēlē par 9.vietu, ja jāpārstāv valstsvienība. Viņš pauda cerību, ka Latvijas izlase vēl spēs pastiprināt spiedienu, bet pretinieki pagurs.

Savukārt Juskēvičs sacīja, ka mājinieki pasaules čempionātā nebūt nespēlē slikti, bet komandai ir problemātiski parādīt vienmērīgu sniegumu.

Iepriekš trijās spēlēs pasaules čempionāta grupas kārtā Latvijas izlase uzvaras neguva un palika pēdējā -4.- vietā, nonākot astotdaļfinālā. Savukārt cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pēcspēles metienos sekoja neveiksme pret Dāniju, kas mājiniekiem liedza izredzes turnīrā tikt augstāk par 9.vietu 16 valstu konkurencē. Pusfinālā par 9.vietu mājinieki pārliecinoši pārspēja Kanādu.

Līdz šim ne reizi Latvijas vīriešu valstsvienība pasaules čempionātos nebija ierindojusies zemāk kā 9.vietā, turklāt tik pieticīgu sniegumu pēdējoreiz rādīja deviņdesmito gadu beigās.

Čempionāts beigsies svētdien ar spēli par zelta medaļām - finālā tiksies tradicionālie konkurenti Zviedrijas un Somijas valstsvienības, un šo maču plkst. 18 tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv. Pašreizējie titula īpašnieki zviedri pusfinālā ar 7:2 pārspēja Šveici, turpretim Somijas izlase tikai septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta uzvaras vārtus pret Čehiju (4:3).