Saspringtā un ne tik vieglā spēlē Latvijas florbola izlase otrdien pasaules čempionāta pēdējā apakšgrupas spēlē izlaida no rokām uzvaru un spēli nosēdza ar neizšķirtu rezultātu 5:5 pret Norvēģijas izlasi, liecina organizatoru informācija.

Spēles pirmā trešdaļa pagāja Latvijas izlases zīmē. Spēles rezultātu gan atklāja norvēģi, taču Latvija spēja ātri atspēlēties un gūt pārsvaru. Astotajā minūtē rezultātu izlīdzināja Arturs Juršeckis, 10. minūtē 2:1 panāca Toms Akmeņlauks, bet trešos vārtus Latvijas izlases labā šajā trešdaļā guva Morics Krūmiņš.

Pirmo trešdaļu klātienē vēroja Vācijas florbola izlases fizioterapeits, latvietis Kalvis Koskevičs – bijušais florbolists, kurš apstākļu sakritības dēļ jau pirms vairākiem gadiem sāka sadarboties ar Vācijas izlasi. Viņš neslēpa, ka vācieši gana interesējoties par Latvijas florbolu, taču pārlieku daudz viņš nestāstot.

Koskevičs neslēpa dažus Vācijas izlases noslēpumus – puiši esot pašaizliedzīgi, ar milzīgu atdevi, pat biļetes un viesnīcu čempionāta laikā apmaksājuši paši no savas kabatas.

Runājot par Latvijas izlases sniegumu, Kalvis uzslavēja spēli pret Zviedriju, savukārt zaudējumu pret Čehiju “norakstīja” uz nogurumu. “Bedres gadās, kritumi gadās, cerams, ka līdzjutēji to sapratīs,” pauda Vācijas izlases fizioterapeits.

Otrās trešdaļas sākumā norvēģi spēja samazināt vienu vārtu starpību. Zibenīgs pretuzbrukums, un Latvija atguva divu vārtu pārsvaru – Mikus Valpēters guva savus pirmos vārtus Latvijas izlases sastāvā. Taču rupjas kļūdas dēļ Latvijas izlase uzdāvināja norvēģiem trešo vārtu guvumu, noslēdzot trešdaļu ar nelielu pārsvaru – 4:3.

Spēles 47. minūtē Latvija spēja atgūt divu vārtu pārsvaru – precīzs bija Artis Raitums.

Nepilnas astoņas minūtes līdz spēles beigām norvēģi spēja gūt ceturtos vārtus, un Latvija palika tikai vadībā ar vienu vārtu starpību. Latvija gan aktīvi turpināja cīņu, lai palielinātu pārsvaru, taču uzbrukumi atdūrās pret norvēģu aizsardzību.

Divarpus minūtes līdz spēles beigām norvēģi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Toms Bitmanis netrāpīja tukšos vārtus. Toties norvēģi nepilnu minūti pirms spēles beigām nepalaida garām iespēju izlīdzināt rezultātu – 5:5.

Tad nu arī Latvijas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet... neizšķirts, kas derēja Norvēģijas izlasei, nevis Latvijai.

Par šādu rezultātu manāmi nelaimīgs bija arī Artis Raitums: “Vairāk jādomā pašiem par savu spēli. It kā no uzvarētas spēles tikām zaudētājos – palikām pēdējie grupā.”

Taču Raitums norādīja, ka tagad tikai pa īstam čempionāts sāksies. Raitums intervijā LTV norādīja, ka divi pirmie Latvijas izlases pretinieki bija galvastiesu pārāki, bet norvēģi gan bijuši pašu līmeņa komanda.

“Jāsakārto pašiem savas galvas un jādomā tālāk, kā uzvarēt astotdaļfinālā,” par turpmāko izteicās spēlētājs.

Līdz ar to apakšgrupu turnīrs ir beidzies un Latvijas izlase, ierindojoties apakšgrupā pēdējā vietā, turpinās cīņu astotdaļfinālā, kur pretim stāsies spēcīgā Dānijas izlase.