Latvija - Dānija. Intervija ar Lieni Adamani

Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Astotdaļfināls. Latvija – Dānija

Latvija - Dānija. Videoapskats un intervija ar Elizabeti Pavlovsku

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība otrdien Slovākijā ar 4:1 pārspēja dānietes un pēc pirmā panākuma pasaules čempionātā iekļuva ceturtdaļfinālā. Pēc zaudējumiem grupas turnīrā latvietes spēja saņemties un nodrošināja vietu pasaulē astoņu spēcīgāko komandu vidū, izpildot pašu noteikto minimālo programmu.

Latvijas izlases pārsvars pēdējā trešdaļā sasniedza 4:0, pirms Dānijas izlase guva goda vārtus. Par labāko Latvijas izlasē atzina komandas kapteini Gunitu Kārkliņu.

Valstsvienības debitante Elizabete Pavlovska pēc astotdaļfināla spēles telefonintervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda cīnījās no sirds un pierādīja, ka ir cienīga ieņemt vietu labāko astotniekā. Visas spēlētājas bija noskaņotas un pārliecinātas par sevi, viņa piebilda.

Lai spertu vēl soli tālāk un iekļūtu pusfinālā, Latvijas valstsvienībai trešdien ceturtdaļfinālā būs jāpārspēj teju neuzvaramā Zviedrija. Zaudējuma gadījumā Latvijas izlase cīņu turpinās par 5.vietu, ko ieņēma divos iepriekšējos pasaules čempionātos.

Līga Garklāva gūst pirmos vārtus

Mačā pret Dāniju rezultātu sešarpus minūtes pirms pirmā pārtraukuma ar sitienu no gaisa atklāja Līga Garklāva, vairojot Latvijas izlases cerības uz veiksmīgu turpinājumu.

Evelīna Garbare panāk 2:0

Savukārt otrā perioda vidū Latvijai izcēlās Evelīna Garbare izgājienā vienai pret vienu ar vārtsardzi, divkāršojot komandas pārsvaru.

Gunita Kārkliņa trešo reizi raida bumbiņu Dānijas vārtos

Pēdējā pārtraukumā Latvijas florbolistes devās ar jau drošāku 3:0 pārsvaru, ko nodrošināja Gunitas Kārkliņas vārtu guvums ar metienu no centra līnijas.

Zeltīte Bankava nodrošina četru vārtu pārsvaru

Dānijas izlases cerības pavērst spēles gaitu sev par labu ar ceturtajiem vārtiem pēdējā perioda 7. minūtē piezemēja Zeltīte Bankava, kura pirmā bija klāt pie pretinieču vārtsardzes atsistās bumbiņas.

Dānijas izlase gūst prestiža vārtus

Dānietēm Sesilija di Nardo drīz vien vienus vārtus ar tālu un precīzu metienu atguva, taču neko vairāk Skandināvijas komanda neiespēja.

Intervija ar Lieni Adamani

Spēli pret Dāniju tribīnēs vērojusī bijusī valstsvienības florboliste Liene Adamane intervijā Latvijas Televīzijā pēc otrās trešdaļas sacīja, ka latvietes sākotnēji bija mazliet satraukušās. Latvijas izlase beidzot izmantoja savas iespējas otrajā periodā, taču bijis acīmredzams, ka latvietes pēc iepriekšējām spēlēm ir pagurušas.

Grupas turnīrā Latvijas izlase zaudēja čehietēm, Norvēģijas florbolistēm un pasaules vicečempionēm somietēm. Ceturtdaļfinālā uzreiz tika A un B grupu divas labākās komandas, savukārt A un B grupu trešo un ceturto vietu ieguvējas aizvada astotdaļfinālus pret C vai D apakšgrupas divām labākajām izlasēm.