Latvijas vīriešu florbola valstsvienība svētdien "Arēnā Rīga" pēc neveiksmīga mača sākuma ar 3:9 zaudēja Čehijai otrajā spēlē pasaules čempionātā un līdz ar to praktiski atvadījās no izredzēm pēc grupu kārtas beigām uzreiz tikt ceturtdaļfinālā. Latvijai grupā atlikusi vēl spēle pret Norvēģiju, bet izslēgšanas kārtu mājinieki sāks no astotdaļfināla.

"Tāpat kā savā pirmajā spēlē čehi visu nokārtoja jau mača sākumā un vēlāk noturēja pārsvaru. Latvijas izlase gluži kā citos sporta veidos iepriekš labi nospēlēja pret favorītu, bet pret spēkos līdzvērtīgāku komandu spēle pajuka" - Reinis Ošenieks

Jau pirmajā periodā Latvijas izlase nonāca iedzinējos ar 1:6 un lūzumu vēlāk panākt nespēja. Pēdējo spēli grupā Latvijas florbolisti aizvadīs otrdien pret Norvēģiju.

Pēdējā trešdaļā, ko čehi sāka ar 7:2 pārsvaru, pozitīvas emocijas skatītājiem sagādāja vārtsargs Jānis Salcevičs, atvairot Mateja Jendrišaka soda metienu. Tomēr Čehijas izlasei bija liels pārsvars, un viesi vēl līdz trešā perioda vidum guva astotos vārtus.

Ar tālu metienu Salceviču pārspēja Patriks Suhaneks.

Ja arī izredzes uz uzvaru praktiski jau bija pagaisušas, cīņasspars Latvijas izlasei palīdzēja samazināt rezultāta starpību - izcēlās Arturs Jurševskis.

Lai apliecinātu cīņassparu, Latvijas izlase izmēģināja arī spēlēt bez vārtsarga ar papildu laukuma spēlētāju, taču četras minūtes pirms beigu svilpes par to samaksāja ar devīto vārtu zaudējumu.

Jurševskis pēc mača Latvijas Televīzijā atzina, ka pretinieki ļoti labi ar bumbiņu nospēlēja pozicionāli, turklāt pašu izpildījumā bija par maz metienu.

Otrajā trešdaļā abas komandas darbojās piesardzīgāk, taču čehiem to ļāva darīt jau nodrošinātais prāvais pārsvars.

Turklāt Čehijas izlase panāca arī 7:1, kad veiklākais vārtu tuvumā bija Toms Ondrušeks.

Mājinieki vismaz spēja vienus vārtus atgūt - četras minūtes pirms pārtraukuma otro reizi precīzs bija Artis Raitums.

Pēdējā pārtraukuma Latvijas florbolists Ingus Laiviņš atzina, ka jau mača sākumā čehi spēja kļūt par situācijas noteicējiem, savukārt mājinieki nespēja radīt pretiniekiem spiedienu.

Pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki bieži ļāva pretiniekiem rīkoties vārtu priekšā, un Čehijas izlase to nekavējās izmantot.

Vadībā iepriekšējā čempionāta bronzas medaļnieki čehi izvirzījās trešajā minūtē pēc Jana Jelineka metiena, izmantojot pirmo bīstamo situāciju.

Latvijai vienīgos vārtus guva Raitums, ātri panākot izlīdzinājumu.

Tomēr vēl mazāk laika vajadzēja Čehijai, lai atgūtu vadību.

Savukārt Milans Tomašiks vēl tikai 6.minūtē panāca čehiem 3:1 pārsvaru.

Latvijas izlases pajukušo sniegumu čehi izmantoja, kad Toms Ondrušeks guva viesiem ceturtos vārtus.

Matejs Jendrišaks turpināja Čehijas ofensīvu ar piekto vārtu guvumu.

Pēc piektā vārtu zaudējuma Andi Blindu Latvijas vārtos nomainīja debitants Jānis Salcevičs.

Pavisam nepatīkamu rezultātu 1:6 sagādāja Patrika Dozas metiens.

Raitums pirmajā pārtraukumā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka treneri atradīs iespēju komandas spēli uzlabot.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē turnīrā Latvijas izlase ar 2:7 piekāpās pasaules čempioniem zviedriem.