Latvijas florbola izlase Pasaules čempionāta atklāšanas spēlē piekāpās vairākkārtējiem pasaules čempioniem Zviedrijas valstsvienībai ar rezultātu 2:7, liecina organizatoru informācija. Brīnišķīga, aizraujoša spēle, un pārsniegts arī līdzšinējais florbola pasaules čempionāta atklāšanas spēles rekords.

"8011 cilvēku – tas ir absolūts rekords, prieks, ka varējām būt daļa no tā! Atmosfēra bija lieliska, lai gan spēli zaudējām. Neteiktu, ka labāka, nekā hokejā, bet būs vēl labāk, kad mūsu izlase spēlēs pret Čehiju un Norvēģiju." Reinis Ošenieks

Gandrīz desmit minūtes Latvijas izlase spēja pienācīgi turēties pretim varenajai Zviedrijas izlasei, taču tad muļķīgas kļūdas dēļ tika zaudēti pirmie vārti – vārtus guva Linuss Nordgrēns. Drīz vien otros vārtus čempionu labā guva Tomass Holmgrens.  Rasmuss Sundstets pirmajā trešdaļā guva jau trešos vārtus savas izlases labā. Taču Latvijas izlase neatkapās – bumbiņu devītniekā raidīja Rolands Kovaļevskis, noslēdzot trešdaļu ar rezultātu 1:3.

“Patīkamas sajūtas,” tā pēc trešdaļas izteicās vārtu guvējs, uzslavējot līdzjutējus, jo atbalsts esot tik ļoti jūtams, ka spēlētājiem grūti sarunāties laukumā. Kā kļūdas viņš norādīja to, ka puiši pārāk maz met pa vārtiem.

Otrās trešdaļas sākumā Zviedrijas izlases spēlētājs Sundstets guva ceturtos vārtus savas izlases labā, viņa kontā jau šajā spēlē otrais vārtu guvums. Rikards Ēriksons šajā trešdaļā guva izlases labā piektos vārtus. Līdz komandas kapteinis Atis Blinds ātrajā uzbrukumā spēja atgūt vienus vārtus! Patiešām skaists vārtu guvums! Tas vairoja ne tikai spēlētāju ticību saviem spēkiem, bet arī pamatīgi atdzīvināja skatītāju tribīnes. Otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 2:5.

Otro vārtu autors pēc otrās trešdaļas izteicās, ka tā noritējusi labāk: “Pielāgojāmies bišķi tiem ātrumiem”. Pielikts arī pie spēles aizsardzībā. Atis Blinds norādīja, ka galvenās spēles izlasei vēl ir priekšā – pret Čehiju un Norvēģiju, taču šajā jāgūst pārliecība par sevi.

Trešā trešdaļa atkal iesākā neveiksmīgi – pašā sākumā Latvijas florbolisti pieļāva kļūdu, kas vainagojās ar vārtu guvumu Zviedrijas izlasei. Vārtu vīrs Andis Blinds šoreiz nebija glābējs.

Arī 49. minūtē Zviedrijas izlase atkal parādīja savu pārākumu, gūstot jau septītos vārtus šajā spēlē.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts pirmo vārtu autors Kovaļevskis. Pelnīti, lai gan liela pateicība, ka Latvijas izlase nezaudēja vairāk vārtu, izlases pieredzējušam vārstargam Andim Blindam.

“Jāatzīst, ka mazlietiņ veicās,” tā pēc spēles izteicās Andis Blinds, piebilstot: “Smaga spēle, man tur visu laiku sauna bija. Visu laiku bija jākoncentrējas.”

Andis atzina, ka baudīt lielisko atmosfēru arēna nav bijis laika, taču cer to izdarīt svētdien, kad spēlē pret Čehiju vārtos stāsies otrs vārtsargs. Andis norādīja, ka spēlē pret bronzas medaļas ieguvējiem būs vairāk jāspēlē sava spēle un vairāk jāmet. “Ar diviem goliem vinnēt nevar,” secināja vārtsargs.

Šajā spēlē valdīja brīnišķīga atmosfēra, par to rūpējās arī līdzjutēju pūlis. Klātienē spēli vēroja vairāk nekā 8011 skatītāju, kas viennozīmīgi liecina – ir pārspēts pasaules čempionāta atklāšanas spēles rekords, kurš pirms tam bija ap 7,5 tūkstošiem.

Nākamie Latvijas izlases pretinieki Čehijas florbolisti sestdien ar 8:4 apspēlēja Norvēģijas izlasi.