Uzvara pēcspēles metienos saglabā Latvijas florbolistu cerības uz 5.vietu

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien Prāgā pasaules čempionāta pusfinālā par 5.vietu pēcspēles metienos pieveica Norvēģiju un turnīra noslēgumā cīnīsies par vietu pieciniekā. Pēc trim trešdaļām un pagarinājuma rezultāts bija neizšķirts 5:5, līdz uzvaru pēcspēles metienos nodrošināja Artis Raitums.

Pasaules čempionāta noslēgumā Latvijas izlase svētdien plkst. 11 pēc Latvija laika cīnīsies par 5.vietu ar Vāciju, kam iepriekš zaudēja grupas kārtā (4:5).

Izšķirošie notikumi pēcspēles metienos

Pēcspēles metienos Latvijas vārtos nepārspēts palika Jānis Salcevičs. Izšķirošo metienu realizēja Artis Raitums un precīzs bija arī Klāvs Jansons.

Pamatlaikā trīs vārtus Latvijas izlasē guva Rolands Kovaļevskis, bet pa reizei precīzi bija Jānis Rajeckis un Klāvs Jansons.

Jāņa Rajecka intervija

Rajeckis pēc mača intervijā organizatoriem sacīja, ka komandas mērķis pasaules čempionātā bija augstāks, bet tagad florbolisti ir koncentrējušies cīņai par 5.vietu.

Jānis Rajeckis gūst Latvijai pirmos vārtus

Norvēģi pirmajā trešdaļā divreiz izvirzījās vadībā, bet Latvijai vienīgos vārtus guva Jānis Rajeckis, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Klāvs Jansons panāk 2:2

Arī otrajā periodā latviešiem izdevās panākt neizšķirtu - trešdaļas vidū precīzs bija Klāvs Jansons. Tomēr neizšķirts nenoturējās ilgu, jo skandināviem nepilnas pāris minūtes vēlāk vadību atjaunoja Henriks Fredriksens.

Neieskaita Klāva Jansona vārtu guvumu

Rezultatīvāka izvērtās pēdējā trešdaļa, lai gan Klāva Jansona vārtu guvumu no aizvārtes tiesnesis neieskaitīja.

Rolands Kovaļevskis gūst Latvijai trešos vārtus

Visus trīs vārtus trešajā periodā Latvijai guva Rolands Kovaļevskis. Viņa iemestie pirmie vārti ļāva vēlreiz panākt neizšķirtu 3:3. Norvēģijas izlasei gan izdevās divi rezultatīvi uzbrukumi un latvieši nonāca zaudētājos ar divu vārtu deficītu.

Rolands Kovaļevskis iemet savus otros vārtus

Tomēr Kovaļevskis ātri rezultāta starpību samazināja.

Rolands Kovaļevskis nodrošina neizšķirtu 5:5

Viņa rēķinā bija arī piektie vārti četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kas nozīmēja, ka uzvarētāja noteikšana turpināsies pagarinājumā. Arī papildlaiks beidzās bez vārtu guvuma.

Latvijas - Norvēģijas spēles apskats
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ceturtdaļfinālā latvieši piektdien zaudēja vienai no galvenajām titula pretendentēm Zviedrijai, tādēļ čempionāta turpinājumā pretendē uz 5.vietu. Zviedru nākamie pretinieki būs Šveices florbolisti, bet vēl vienu finālistu noteiks Čehijas un Somijas spēlē.