Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Čehija. 1. perioda spēles momenti

Florbols

Slovākija - Latvija 1:1

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Čehija

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu Čehijai. Spilgtākās epizodes

Šveicē pasaules čempionātā florbolā sievietēm Latvijas florbola izlases dāmas svētdien ar 2:14 piekāpās spēcīgajai Čehijai.

Latvijas dāmu izlase jau pirmajās spēles minūtēs nokļuva iedzinējos, ceturtajā minūtē jau zaudējot 0:2, bet sestajā minūtē rezultāts kļuva vēl nepatīkamāks - 0:3. Neprecizitātes un kļūdas noveda arī pie ceturtā vārtu zaudējuma. Latvietes gan nepadevās un izveidoja divus skaistus momentus, taču bumbiņa vārtos netrāpīja. Toties čehietes ātrā pretuzbrukumā drīz vien spēja gūt jau piektos vārtus. Ar rezultātu 0:5 latvietes aizgāja pārtraukumā pēc pirmā nogriežņa.

Pirmā perioda spilgtākās epizodes

Otrais periods iesākās jau daudz apņēmīgāk no Latvijas izlases puses, taču drīz vien latvietes nopelnīja noraidījumu, bet spēli mazākumā aizvadīja pārliecinoši, neļaujot čehietēm palielināt rezultāta starpību. Līdzīgā spēle turpinājās, līdz otrās trešdaļas pēdējā minūtē Latvija zaudēja divus vārtus pēc kārtas.

Trešajā trešdaļā jau bija notikusi vārstargu maiņa - pieredzējušo Laumu Višņevsku nomainīja Kristīne Kirilova. Beidzot arī Latvijas centieni vainagojās panākumiem, Annai Ankudinovai gūstot vārtus.

Anna Ankudinova gūst pirmos vārtus

Taču prieki nebija ilgi, jo mirkli vēlāk Čehijas spēlētājas atjaunoja septiņu vārtu starpību. Latvijai gan bija iespēja tikt pie vēl viena vārtu guvuma, izpildot soda metienu, bet Evelīna Garbare nespēja apspēlēt Čehijas vārtsardzi Janu Kristianovu.

Neizdevies soda metiens

Lai gan Latvijas spēlētājas turpināja uzbrukt, čehietes bija naskākas un rezultatīvākas pretubrukumos, un trešās trešdaļas 17. minūtē rezultāts jau bija gana nepatīkams - 1:12.

Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām Latvijai vēl vienu vārtu guvumu sarūpēja Paula Matisone, panākot rezutlātu 2:12. Taču zibenīgi čehietes arī guva divus vārtus pēc kārtas.

Paula Matisone gūst otros vārtus Latvijas izlases labā

Vārtu guvēja Ankudinova telefonintervijā LTV atzina, ka, lai gan spēlē ielaists gana daudz vārtus, tas neko nenozīmējot. “Priekšā vēl daudz spēles, kur var uzvarēt un labo nocīnīties,” pauda Anna. Vi[ņa atklāja, ka vārtsargu maiņa veikta, lai abas vārtsardzes iegūtu spēļu praksi un iesildīties čempionātam. Bet runājot par gaidāmo spēli ar Slovākiju, Ankudinova pauda cerību, ka izdosies uzvarēt.

Telefonintervija ar Annu Ankudinovu

Latvijas dāmu izlase spēlē B grupā kopā ar Zviedriju, Čehiju un Slovākiju. Šobrīd grupas līderpozīcijās ir Zviedrija ar diviem punktiem, kas ar rezultātu 23:1 sagrāva Slovākiju.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs pirmdien, kad mērosies ar spēkiem pret Slovākijas sieviešu izlasi. Tiešraide LTV7 un REPLAY.lv jau plkst. 14.20.

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm ilgs līdz 15. decembrim. Tajā pārstāvētas 16 valstu izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās.