Latvijas florbolistes gūst vārtus sagrāvē pret pasaules čempioni Zviedriju

Latvijas sieviešu florbola izlase otrdien Šveicē piedzīvoja sagrāvi arī pēdējā grupu turnīra spēlē. Latvijas izlase ar 1:16 piekāpās pašreizējām čempionēm zviedrietēm. Trīs zaudējumi, gan neliedz latvietēm dalību izslēgšanas turnīrā.

Vārtus Latvijas labā guva Simona Grāpēna.

Grāpēna realizē skaitlisko vairākumu

Trešdien 13.00 sāksies kvalifikācijas cīņā, kurā Latvijas izlase spēkosies ar Norvēģiju. Mača uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā. No pulksten 12.50 spēlei pieslēgties varēs arī LTV7 un LSM.lv tiešraidēs.

Spēli pret Zviedriju Latvijas izlase iesāka cienījami. Spēja apturēt visas Zviedrijas ofensīvas, kā arī pašas prata apdraudēt pretinieču vārtus. Pirmās trešdaļas vienpadsmitajā minūtē zviedrietes atklāja rezultātu, tomēr nepilnas minūtes laikā viņas prata savu pārsvaru trīskāršot.

Trešdaļas turpinājumā latvietes ieguva tiesības spēlēt vairākumā. Šoreiz to izmantot neizdevās. Pēcāk jau pasaules čempiones panāca 4:0.

Otrajā trešdaļā Zviedrijas dominance turpinājās un trešdaļas vidū bija sajūta, ka Skandināvijas florbolistes spēj gūt vārtus ik uzbrukumā. Pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts bija 10:0.

Arī trešajā periodā pārsvars piederēja Zviedrijas florbolistēm, tomēr vārtus izdevās gūt arī Latvijas izlasei.

Pēc spēles vienīgo vārtu autore Grāpēna atzina, ka komanda cīnījās godam. Tāpat viņa teica, ka trešdien gaidām sīva cīņa.

Pēc spēles saruna ar Grāpēnu

Latvijas florbolistes jau pirms spēles bija zaudējušas izredzes pakāpties augstāk par ceturto vietu B apakšgrupā. Tas gan mūsu izlasei neliedz izslēgšanas turnīru, tomēr tajā būs jāspēkojas pret C grupu uzvarējušo Norvēģiju, kas ir nepateicīgākais variants.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmajā mačā zaudēja Čehijai, savukārt pirmdien piedzīvoja zaudējumu arī pret Slovākiju.

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm ilgs līdz 15. decembrim. Turnīrā startē 16 valstu izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Spēcīgākās komandas spēlē A un B apakšgrupās, turpretim C un D apakšgrupās cīņu sāka zemāka ranga valstsvienības.