Kocēnu «Rubenes» florbolistus kronē par Latvijas čempioniem. Labākās epizodes

Svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā par Latvijas čempioniem florbolā tika kronēti Kocēnu "Rubenes" florbolisti, kuri finālā ar 3:2 uzvarēja “Talsu NSS/Krauzers” vienību.

“Rubenes” galvenais treneris Ivars Jēkabsons norādīja, ka, sākot sezonu, komanda vienmēr cer iekļūt labāko četrinieku. Nu šīs ieceres beidzot realizējušās, jo ilgāku laiku tikt augstu tikt komandai nebija izdevies.

"Rubene" iegūst čempionu kausu

Intervija ar Ivaru Jēkabsonu

Talsinieki tikai otro reizi komandas pastāvēšanas vēsturē spēlē finālā. Spēlējošais treneris Artis Raitums atzina, ka šī ir komanda, kas vēlas uzvarēt jebkurā spēlē.

Intervija ar Arti Raitumu

Spēle iesākās diezgan asi, tomēr rezulātu izdevās atklāt tikai pirmā perioda pēdējās minūtēs, kad precīzs bija Markuss Dumpis, izvirzot "Rubeni" vadībā ar 1:0.

Dumpis atklāj spēles rezultātu

“Rubenes” spēlētājs Ingars Matisons pēc pirmās trešdaļas atklāja, ka spēle nevedas kā gribētos – brīžiem neklausa bumbiņa. Bet jāņem vērā, ka tas ir fināls, tās ir emocijas, un spēlē visu izšķir mazas nianses.

Intervija ar Ingaru Matisonu

Tikai otrā perioda otrajā pusē talsiniekiem beidzot izdevās izlīdzināt rezultātu – vārtu guvums Toma Bitmaņa rēķinā.

Bitmanis izlīdzina rezultātu - 1:1

"Rubene" gan nepalika parādā, jau brīdi pēc rezultāta izlīdzināšanas talsinieki atkal nonāca iedzinēja lomā. Atis Stepāns, izmantojot kļūdu aizsardzībā, panāca 2:1 "Rubenes" labā.

"Rubene" atkal izvirzās vadība - 2:1

Pēc otrās trešdaļas Toms Bitmanis norādīja, ka viņa vārtu guvums bijusi iespēlēta izspēle. Šobrīd būtu svarīgi lauzt spēles gaidu, un Bitmanis pauda, ka pacietīgi jāspēlē ar bumbu, lai pretinieks skrietu līdzi.

Intervija ar Tomu Bitmani

Tieši Bitmanis bija tas, kurš pašā trešās trešdaļas ievadā spēja izlīdzināt rezultātu 2:2.

Bitmanis atkal izlīdzina rezultātu - 2:2

Tālāk spēle ritēja ļoti piesardzīgi – gari uzbrukumi, laba aizsardzība, kas ar vārtu guvumu vai zaudējumu nevainagojās. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Matisons atrada iespēju raidīt bumbiņu pretinieku vārtos, un rezultāts tapa 3:2 "Rubenes" labā. Talsinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Matisons gūst "zelta" vārtus - 3:2

Uzvaras vārtu autors un spēles labākais spēlētājs Matisons pēc spēles atzina, ka šis ir īpašs brīdis, komandai izdevies izdarīt to, kas bija jāizdara. Līdz ar to Kocēnu komanda izcīnīja čempiona titulu – pirmo kopš 2005. gada.

Pēcspēles intervija ar uzvaras vārtu autoru Matisonu

Jēkabsons pēc spēles atzina, ka komandai izdevies pacietīgi sagaidīt brīdi, kad pretinieks neveiksmīgi nospēlējis ar nūju, komanda nopelnījusi vairākumu un tas deva rezultātu. Čempionu svinības gan nenotikšot, bet jau pirmdien būšot treniņš – puiši kaut kur pasēdēšot.

Pēcspēles intervija ar treneri Jēkabsonu

Talsinieki finālu sasnieguši pēc 11 gadu pārtraukuma. Pusfinālā “Talsu NSS/Krauzers” florbolisti ar 5:4 uzvarēja septiņkārtējo Latvijas čempionvienību Cēsu “Lekrings”.

Savukārt Kocēnu “Rubene” ar 3:2 pusfinālā uzvarēja līdzšinējo čempionvienību “Lielvārde/Fat Pipe”.