Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Astotdaļfināls. Latvija - Norvēģija. 5 : 3

Florbols

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Ceturtdaļfināls. Latvija - Šveice. Tiešraide

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvija - Norvēģija. Spēles momenti

Pirmā uzvara pasaules čempionātā Latvijas florbolistēm paver ceļu uz ceturtdaļfinālu. Svarīgākās epizodes

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība trešdien Šveicē ar 6:4 uzvarēja norvēģietes pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā un nodrošināja dalību pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Latvietes pirmajās divās trešdaļās pa reizei atspēlēja minimālu deficītu, bet pēdējā perioda sākumā panāca drošāku trīs vārtu pārsvaru. Trīs vārtus uzvarētājām guva Simona Grāpēna.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlasi ceturtdien gaidīs tikšanās ar mājiniecēm šveicietēm.

Latvijas izlases kapteine Elīza Elizabete Bērziņa pēc mača telefonintervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda uzvarēja svarīgākajā spēlē čempionātā. Latvietes domājušas tikai par uzvaru, un laukumā komanda devusies psiholoģiski ļoti noskaņojusies. "Kā akmens novēlies no sirds, ka esam sasniegušas savu minimālo mērķi," teica Bērziņa.

Jūlija Rozīte izvirza Latviju vadībā

Abām komandām rūpīgi darbojoties aizsardzībā, iespēju atklāt rezultātu nebija daudz, līdz 14.minūtē Jūlija Rozīte rezultatīvi noslēdza piespēli vārtu priekšā. Līdz pirmās trešdaļas beigām latvietēm vadībā gan neizdevās noturēties, jo ātru pretuzbrukumu 18.minūtē noslēdza Hildeguna Holma. Turklāt priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Norvēģijas izlase realizēja skaitlisko vairākumu un Ingebrigtslija Hansena Rike izvirzīja vadībā skandināvietes.

Simona Grāpēna panāk Latvijai 2:2

Vēl vienu skaitlisko mazākumu Latvijas izlase izturēja otrās trešdaļas sākumā, bet līdz perioda vidum Simonas Grāpēnas vārtu guvums atjaunoja neizšķirtu. Neveiksmīgā situācijā latvietes 32.minūtē atkal nonāca iedzinējos, jo bumbiņa vārtos ielidoja no Džeinas Eglītes nūjas.

Simona Grāpēna gūst Latvijai trešos vārtus

Taču pietika ar nepilnu minūti, lai Lauras Gaugeres aizsegā Grāpēna ar patālu metienu vēlreiz rezultātu līdzsvarotu - 3:3.

Elizabete Pavlovska panāk Latvijai 4:3 pārsvaru

Vēlreiz Gaugere izcēlās cīņā pie apmales un piespēlēja Elizabetei Pavlovskai, kura nepilnas sešas minūtes pirms pārtraukuma ar spēcīgu metienu izvirzīja Latviju vadībā.

Simona Grāpēna iemet savus trešos vārtus

Pirmoreiz divu vārtu pārsvaru Latvija ieguva trešā perioda sākumā, rezultatīvi pie vārtiem nospēlējot Grāpēnai.

Laura Gaugere gūst Latvijai sestos vārtus

Viņa arī ātri vien palielināja Latvijas izlases pārsvaru līdz 6:3. Norvēģietes gan revanšējās trešdaļas vidū ar ceturto vārtu guvumu pēc Rikes teicama metiena, bet tālāka pakaļdzīšanās Latvijas izlases pretiniecēm nebija sekmīga.

Simona Grāpēna par spēli pret Norvēģiju
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Grāpēna pēc spēles Latvijas Radio pastāstīja, ka spēlētājas klausīja treneri un spēja izveidot labus uzbrukumus. Latvijas spēlētājām ir laba fiziskā sagatavotība, tādēļ nebija sarežģīti aizvadīt četrās dienās ceturto spēli, piebilda rezultatīvā florboliste, kuras rēķinā bija arī viena rezultatīva piespēle.

Iepriekš B apakšgrupā latvietes zaudēja visās trijās spēlēs, piekāpjoties Čehijai, atzīstot Slovākijas pārākumu un ciešot sakāvi pret Zviedriju. Turpretim Norvēģijas izlase zemāka ranga C apakšgrupā trijās spēlēs guva uzvaras pār Dāniju, Igauniju un Japānu.

Pasaules čempionāts florbolā sievietēm ilgs līdz 15. decembrim. Turnīrā startē 16 valstu izlases, kas sākotnēji bija sadalītas četrās apakšgrupās. Spēcīgākās komandas spēlēja A un B apakšgrupās, turpretim C un D apakšgrupās cīņu sāka zemāka ranga valstsvienības.