Pēc sagrāves 0:21 pret zviedrietēm Latvijas florbolistes pretendēs uz 5.vietu

Latvijas izlases florbolistes pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā trešdien ar 0:21 cieta likumsakarīgu sakāvi pret galvenajām favorītēm zviedrietēm un turnīra turpinājumā vēl varēs pacīnīties par 5.vietu. Pašreizējās titula īpašnieces jau pirmajā trešdaļā guva septiņus bezatbildes vārtus, apliecinot klasi augstāku meistarību.

(papildināts ar Latvijas nākamajām pretiniecēm)
Pusfinālā par 5.vietu Latvijas pretinieces piektdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā būs polietes, kas ceturtdaļfinālā ar 4:10 zaudēja Čehijai.

Zviedrietes rezultātu atklāja jau pirmajā uzbrukumā, un nebija vēl nospēlēta pusotra minūte, kad Skandināvijas komanda pārsvaru dubultoja. Ceturtajā minūtē panākot jau 3:0, Zviedrijas florbolistes pastāvīgi turpināja uzbrukt un, lai gan retumis uzbrukumā iespējas bija arī Latvijai, pirmās trešdaļas rezultāts šaubas par mača iznākumu vairs neatstāja.

Latvijas mēģinājumi aktīvāk nospēlēt uzbrukumā izraisīja bīstamus prettriecienus un otrā perioda vidū rezultāts pieauga līdz 11:0. Otrajā periodā gūti septiņi vārti ļāva Zviedrijai pēdējā pārtraukumā doties ar 14:0 vadību.

Intervija ar Aneti Šeinu

Zviedrijā dzīvojošā Latvijas izlases bijusī spēlētāja Anete Šeina pēc otrās trešdaļas telefonsarunā Latvijas Televīzijā sacīja, ka nekādu pārsteigumu nav, un notikumi laukumā atbilst prognozēm. Zviedrietes rādīja savu ierasto spēli un apliecināja, ka ne velti Latviju par nopietnām pretiniecēm neuzskatīja.

Iepriekš grupas turnīrā Latvijas izlase cieta trīs zaudējumus pret Čehiju, Norvēģiju un pasaules vicečempioni Somiju, savukārt astotdaļfinālā tika pārspēta Dānija.