Latvijas hokeja izlases treniņi pirms pārbaudes spēles ar Kanādu

Hokeja virslīga. HK "Prizma" - HK "Ogre"

Pasaules čempionāta atlases spēle florbolā. Latvija – Šveice

Pasaules čempionātā iekļuvusī Latvijas izlase uzbrukuma florbolā zaudē Šveicei

Latvijas vīriešu florbola izlase sestdien Valmierā ar 4:9 zaudēja Šveices valstsvienībai pēdējā spēlē 2018.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Abas komandas jau pirms savstarpējās spēles bija nodrošinājušas divas augstākās vietas atlases grupā un dalību finālturnīrā.

Mājiniekiem vārtus guva Artis Raitums, Jānis Ragovskis, Jānis Rajeckis un Ingars Matisons, tiesa pirmo bumbiņu Šveices vārtos izdevās raidīt, kad rezultāts jau bija 0:6.

Jāņa Rajecka intervija

Jānis Rajeckis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai jāspēlē pacietīgāk, lai nepieļautu kļūdas, ko pretiniekiem izmantot. Taču ar komandas paveikto turnīrā Rajeckis ir apmierināts.

Trīs vārtu pārsvaru Šveices izlase ātros uzbrukumos nodrošināja pirmajā trešdaļā. Iespējas bija arī Latvijas florbolistiem, kuri gan tās neizmantoja.

Šveicieši atklāj rezultātu

Pirmās trešdaļas vidū rezultātu atklāja Manuels Maurers situācijā, kad bumbiņa atlēca vārtu priekšā no laukuma gala apmales.

Maurers panāk Šveicei 2:0

Nepilnas divas minūtes vēlāk Maurers Šveices pārsvaru divkāršoja, trāpot no labas pozīcijas.

Šveicieši pirmo trešdaļu pabeidz ar trešo vārtu guvumu

Jans Caugs pēdējā minūtē pirms pārtraukuma panāca 3:0, raidot vārtos vārtsarga Jāņa Salceviča atsisto bumbiņu.

Pirmās trešdaļas videoapskats

Mājinieku kapteinis Artis Raitums pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukumā ir jūtama pretinieku meistarība, jo ne velti Šveice pasaulē ir ir TOP 4 komanda.

Arta Raituma intervija

Sāncenšu spēks atainojās rezultātā, tomēr ielaistie vārti vairāk bija pašu kļūdas, ļaujot šveiciešiem rezultatīvi nospēlēt pretuzbrukumos, piebilda Raitums.

Šveices izlase iemet ceturtos vārtus

Neraugoties uz Latvijas centieniem samazināt rezultāta starpību, šveicieši pēc pārtraukuma turpināja audzēt rezultātu. Manuels Rēgers solo izrāvienā pret vārtsargu iemeta ceturtos vārtus.

Šveiciešu pārsvars sasniedz 5:0

Savukārt pēc mājinieku kļūdas laukuma centrā vēl vienu ātru triecienu noslēdza Paolo Riedi.

Pēc Latvijas kļūdas šveicieši gūst sestos vārtus

Šveicieši nekavējās izmantot savas iespējas, un Manuels Engels panāca jau 6:0.

Artis Raitums samazina rezultāta starpību

Visbeidzot savs vārds bija sakāms arī laukuma saimniekiem - Artis Raitums otrās trešdaļas vidū ar trāpījumu vārtu augšējā stūrī nodzēsa nulli no rezultātu tablo.

Jānis Ragovskis realizē skaitlisko pārsvaru

Savukārt 17 gadus vecais Ragovskis vairākumā vēl sadeldēja rezultāta starpību.

Šveicieši atjauno piecu vārtu vadību

Ar to gan Latvijas uzbrukumu vilnis noplaka, jo vienādos sastāvos Šveice vēlreiz apliecināja savu meistarību, un Rēgers panāca 7:2.

Jāņa Ragovska intervija

Ragovskis pēc otrās trešdaļas intervijā LTV pastāstīja, ka pret Šveici ir patīkami iemest vārtus, jo pretinieks ir viens no spēcīgākajiem pasaulē.

Otrās trešdaļas videoapskats

Jāspēlē vienkārši un droši, lai nedotu pretiniekiem iespēju viegliem uzbrukumiem, uzsvēra Ragovskis.

Šveices izlase panāk 8:2

Pēdējā trešdaļā savainojumu sadursmē guva Salcevičs, un viņu Latvijas vārtos aizstājušo Ivaru Dišereitu pārspēja Luka Grafs.

Latvijas izlase gūst vārtus mazākumā

Latvijas izlase tika arī pie trešā vārtu guvuma, turklāt spēlējot mazākumā, kad teicamu Ragovska piespēli vārtu priekšā noslēdza Rajeckis.

Bumbiņa ceturto reizi ielido Šveices vārtos

Priekšpēdējā minūtē Matisonam izdevās vēl vairāk sadeldēt uzvarētāju pārsvaru.

Šveicieši gūst spēlē pēdējos vārtus

Tiesa, pēdējais vārds vēl bija sakāms šveiciešiem, pēdējā minūtē iemetot devītos vārtus.

Jau vēstīts, ka iepriekš kvalifikācijas grupā Latvija uzvarēja Ungārijas valstsvienību (12:1), Itāliju (11:1), Krieviju (7:3) un Islandi (14:0).

Pasaules čempionātā, kas decembra sākumā risināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā, automātiski iekļūst grupas divas labākās komandas, kā arī četru atlases grupu divas labākās trešo vietu ieguvējas.