«Lielvārde/Fat Pipe» un «Pārgauja» florbolistus pirms izšķirošās cīņas skar veselības problēmas

Florbola sezona pamazām tuvojas savam noslēgumam, un šovakar tiks likts punkts pirmajai izslēgšanas spēļu kārtai jeb ceturtdaļfinālam. Trīs no četrām sērijām jau noslēgušās, un ceturtdien Lielvārdē tiks noskaidrota pēdējā pusfināla dalībniece.

Ceturtdien vakarā Lielvārdes novada sporta centrā tiks aizvadīta noslēdzošā Latvijas florbola čempionāta ceturtdaļfināla spēle, kurā mājinieki “Lielvārde/Fat Pipe” tiksies ar Stalbes “Pārgaujas” komandu. Pēc pirmajām četrām spēlēm pagājušās sezonas vicečempioni no Lielvārdes sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 1:3, taču prata uzvarēt nākamās divas spēles, un tagad komandām priekšā septītā spēle, kura izšķirs visu.

Abas vienības izslēgšanas spēlēs tikās arī pirms gada, arī tad bija nepieciešamas septiņas spēles, un toreiz labāki bija Lielvārdes florbolisti.

Uzvarēs tas, kas būs gatavs spēlei un mazāk kļūdīsies, Latvijas Radio atzina lielvārdiešu spēlējošais treneris Toms Akmeņlauks.

Abas komandas visu sēriju cīnījušās ar veselības problēmām. Lielvārdiešus skāris vīruss, kas no ierindas izsitis vairākus līderus, tostarp Akmeņlauku, savukārt “Pārgauja” jau sērijas pirmajā spēlē palika bez sava uzbrukuma līdera Gvido Laugas un sērijas gaitā zaudēja vēl vienu no saviem vadošajiem spēlētājiem Mārtiņa Rajecka personā.

Šī pāra uzvarētājus pusfinālā jau gaida Valmieras florbolisti, kuri savā ceturtdaļfināla sērijā ar 4:0 pārliecinoši pārspēja Ķekavas komandu. Lai gan sērijas iznākums norāda uz valmieriešu dominanci, tomēr tā nebūt nebija. Pirmajās divās spēlēs vidzemniekiem spēles gaitā nācās atspēlēties no 0:3 un uzvaras tika gūtas smagā cīņā.

Atgriežoties savā laukumā, Valmieras komanda nekādas vaļības vairs neatļāvās un savu skatītāju priekšā droši pielika punktu sērijai. Tomēr valmieriešiem tagad būs bijusi divu nedēļu pauze, kas komandu var izsist no spēļu ritma. Komandas spēlējošais treneris Aigars Belasovs skaidro, ka Valmierai šī pauze nāks tikai par labu un viņi ir gatavi jebkuram no pretiniekiem.

Otrajā pusfināla pārī tiksies “Betsafe/Ulbroka” un Kocēnu “Rubenes” komandas. Pērnā gada čempioni Ulbrokas vienība savā ceturtdaļfināla sērijā bez liekām raizēm tika galā ar Talsu komandu, savukārt “Rubene” no tālākas cīņas izslēdza Cēsu “Lekringu”. Arī pusfināla sērijās komandas cīnīsies līdz četrām uzvarām, lai iekļūtu finālā, kas šogad notiks 14.aprīlī “Arēnā Rīga”.