«Lekrings» florbolisti pārliecinoši izcīna Latviijas čempionāta bronzu. Spilgtākās epizodes

Svētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā Cēsu "Lekrings" florbolisti ar 8:4 uzvarēja "Lielvārde/Fat Pipe" vienību, izcīnot Latvijas čempionātā bronzas medaļas.

Lielvārdes komandas galvenais treneris Kaspars Kreimanis pirms spēles norādīja, ka zaudējums pusfinālā bija ļoti sāpīgs un daudzi tika strādāts, lai puiši to aizmirstu un svētdien laukumā izietu, gatavi cīnīties par trešo vietu. Pretinieku komanda neprasa komentārus, vājo vietu nav, kamēr lielvārdiešiem ir izteikta paaudžu maiņa.

Intervija ar Kasparu Kreimani

Savukārt “Lekringa” treneris Andris Malkavs norādīja, ka puišiem ir jāatrod motivācija, lai cīnītos par trešo vietu. “Jauna diena, jauna spēle, mēs sākam no sākuma,” piebilda Malkavs.

Intervija ar Andri Malkavu

10. minūtē "Lekrings" izvirzījās vadībā, kad, izmantojot pretinieku aizsradzības kļūdu, vārtus guva Jānis Melderis.

"Lekrings" izvirzās vadībā 1:0

Bet jau pēc brīža vārtus no nulles leņķa guva Aivis Kusiņš, izlīdzinot spēles rezultātu 1:1.

Kusiņa vārtu guvums izlīdzina rezultātu 1:1

Taču vēl pēc maza brīza meistarīgi nospēlēja Jorens Malkavs, un rezultāts jau kļuva 2:1 "Lekringa" labā.

Jorens Malkavs atkal izvirza "Lekrings" vadībā 2:1

Svētdien pirmo vārtu guvējam Jānim Melderim 25 gadu dzimšanas diena, un viņš sev sarūpēja labu dāvanu, izvirzot komandu vadībā. Jānis intervijā atzina, ka sestdienas zaudējums pusfinālā ir pārvarēts un tā bijusi mācība, un bronzas finālā puiši mēģina pierādīt, ka bija pelnījuši tomēr būt zelta finālā.

Intervija ar Jāni Melderi

“Lekringa” vadītājs Artis Malkavs pēc pirmās trešdaļas norādīja, ka ir satraukums. Pēc sestdienas izlaistās uzvaras pusfinālā komanda bijusi gatava, ka viss izšķiras vienā spēlē, bet pretiniekiem palīdzējusi arī veiksme. Viss ir puišu rokās. Starp citu, nākamgad “Lekrings” svinēs 30 gadu dzimšanas dienu.

Intervija ar Arti Malkavu

Otrās trešdaļas vidū Kevinam Šmitam izdevās atrast labu momentu un, to realizējot, rezultāts jau tapa 3:1 “Lekrings” labā.

Kevins Šmits panāk 3:1

"Lekrings" turpināja savu presingu, un piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām tas vainagojās ar vēl vienu vārtu guvumu – Jorens Malkavs panāca 4:1.

"Lekrings" pārliecinošā vadībā 4:1

Otrās trešdaļas noslēgumā ar vārtu guvumu izcēlās Aivis Kusiņš, samazinot rezultāta starpību un panākot 4:2.

Kusiņam otrais vārtu guvums spēlē - 4:2

Taču prieki nebija ilgi, jo līdz tiesneša svilpei Šmits atkal izcēlās ar vārtu guvumu, un rezultāts uz tablo jau bija 5:2.

Šmitam vēl viens vārtu guvums - 5:2

Vienīgos vārtus lielvārdiešu labā guva tikai Kusiņš, kurš pēc otās trešdaļas atzina, ka pusei komandas galvā vēl sestdienas zaudējums un puiši iekrīt uz muļķīgām kļūdām. Taču spēles turpinājumā viņš bija gatavs spēlēt uz visu banku.

Intervija ar Aivi Kusiņu

Trešā trešdaļa tomēr sākās "Lekringa" zīmē – Andris Rajeckis raidīja bumbiņu vārtos, panākot 6:2.

"Lekrings" panāk 6:2

Vēl pēc dažām minutēm, jau spēlējot vairākumā, ar vārtu guvumu izcēlās Andra Rajecka dvīņubrālis Jānis, un rezultāts uz tablo jau rādīja 7:2.

Jānis Rajeckis panāk 7:2

Tomēr, par spīti mazākumam, spēles intrigu spēja atjaunot Antons Žuks, panākot 7:3.

Anons Žuks atjauno spēles intrigu - 7:3

Piecas minūtes līdz spēles beigām interesantā epizodē izcēlās Emīls Dzalbs atņemdams jebkādas cerības lielvārdiešiem, jo rezultāts uz tablo jau rādīja 8:3.

Emīls Dzalbs atņem cerības lielvārdiešiem - 8:3

Lielvārdieši pēdējās divas spēles minūtes aizvadīja vairākumā. Armandam Savinam gan spēles izskaņā izdevās spēles rezultāta starpību samazināt, taču mača likteni lielvārdiešiem mainīt neizdevās.

"Lielvārde" samazina rezultāta starpību - 8:4

“Šodien izdarījām to, ko vakar vajadzēja,” pēc spēles atzina “Lekrings” kapteinis Jānis Rajeckis, norādot, ka bronza nav gluži tās medaļas, uz ko komanda bija cerējusi. Viņš atzina, ka puišiem ir izdevies tikt pāri sestdienas zaudējumam pusfinālā un uzvarēt.

Intervija ar Jāni Rajecki

Lielvārdes komandai nākas atvadīties no čempiones titula, jo pusfinālā vienība ar 2:3 atzina Kocēnu “Rubenes” pārākumu.

Tikmēr pusfinālā septiņkārtējie Latvijas čempioni Cēsu “Lekrings” ar 4:5 piekāpās “Talsu NSS/Krauzers” vienībai.

Jau plkst. 18 LTV7 un REPLAY.lv tiešraidē sāksies zelta fināls, kurā par galveno godalgu cīnīsies Kocēnu “Rubene” un “Talsu NSS/Krauzers”.