Latvijas florbolistiem zaudējums liedz sasniegt pusfinālu pasaules čempionātā

Latvijas izlases florbolisti trešdien pasaules čempionātā Helsinkos ceturtdaļfinālā ar 1:9 zaudēja Čehijas valstsvienībai un cīņu turnīrā turpinās par 5. vietu, liecina rīkotāju informācija.

Vienīgos vārtus Latvijai ceturtdaļfinālā guva Kevins Šmits, otrajā trešdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 1:2. Šmitu atzina par mačā labāko Latvijas spēlētāju.

Pēdējo trešdaļu Latvijas izlase sāka ar divu vārtu deficītu (1:3), tomēr līdz beigu svilpei ielaida vēl sešus vārtus.

Pusfinālā par 5. vietu Latvijas valstsvienību piektdien gaidīs tikšanās ar Slovākijas izlasi.

Grupas kārtā latvieši zaudēja titulētajai Zviedrijai (1:11) un čempionei Somijai (2:7), bet nospēlēja neizšķirti pret dāņiem (5:5), ar ko pietika, lai grupā iegūtu trešo vietu četru komandu konkurencē. Savukārt astotdaļfinālā Latvijas izlase uzveica Kanādu (16:3).

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2018. gadā Latvijas florbolisti sasniedza 5. vietu, kas arī ir komandas augstākais sasniegums. Pasaules rangā Latvijas izlase ieņem astoto pozīciju.