Baltijas vīriešu volejbola līga. OC "Limbaži/MSĢ" – "Saaremaa VK"

Grāmata par Arturu Vaideru

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs florbolā, Latvija - Vācija

Latvijas florbolistiem trešā uzvara paver ceļu uz pasaules čempionātu

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien Liepājā uzvarēja arī trešajā 2020.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē, izcīnot ceļazīmi uz finālturnīru. Latvija F apakšgrupas spēlē ar 6:1 apspēlēja Vāciju.

Spēles sestajā minūtē bumbiņu vāciešu vārtos ieraidīja Jānis Rajecis, bet sešas minūtes vēlāk Toms Akmeņlauks panāca 2:0. Otrajā trešdaļā pēc nospēlētas vienas minūtes Klāvs Jansons palielināja latviešu pārsvaru, bet devītajā minūtē Nils Hoferberts vienus vārtus atguva.

Pusotru minūti pirms otrā perioda beigām Pēteris Trekše atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Uz labas nots mājinieki sāka arī trešo trešdaļu, kuras 17.sekundē Rolands Kovaļevskis panāca 5:1. Pēc sešām minūtēm vēlreiz šajā mačā izcēlās Trekše, kurš realizēja vairākumu.

Trešā perioda otrajā pusē vārti netika gūti, taču Liepājas Olimpiskā centra tribīnes varēja līksmot par izcīnīto uzvaru un ceļazīmi.

Jau ziņots, ka trešdien latvieši ar 17:0 sagrāva Franciju, bet ceturtdien ar 10:1 guva virsroku pār Austriju. Savukārt Vācija vispirms ar 7:0 uzveica Austriju, bet pēc tam - ar 9:4 Franciju.

Apakšgrupā ar sešiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Latvija, otrā ar četriem punktiem bija Vācija, divus punktus iekrāja Austrija, bet Francija palika bez punktiem.

Sestdien Latvija par uzvaru turnīrā tiksies ar spēcīgo Čehijas valstsvienību.

Latvijas un Vācijas vīriešu florbola izlases savā starpā tikušās astoņas reizes, sešās no tām uzvaru guva pašmāju florbolisti, tostarp arī pagājušajā pasaules čempionātā, kad spēlē par piekto vietu latvieši uzvarēja ar 5:3. Jāpiebilst, ka Latvijas vīriešu izlasei šobrīd pasaules rangā ir tikai desmitā vieta, kamēr pretinieki atrodas augstajā piektajā pozīcijā.

Caur kvalifikācijas turnīriem 35 izlasēm kopumā ir iespēja izcīnīt 13 ceļazīmes. Vietu pasaules čempionātā jau nodrošinājuši pašreizējie čempioni somi, bet, lai popularizētu šo sporta veidu arī Ziemeļamerikā, automātisku vietu sacensībās ieguvušas arī Kanāda un ASV. 2021.gadā Ziemeļamerikā paredzētas Pasaules spēles, kurās iekļauts ir arī florbols.

Eiropas florbola izlases sadalītas sešās kvalifikācijas grupās, kvalifikācijas turnīri notiek Frederikshavnā (Dānijā), Popradā (Slovākijā) un Liepājā, kur spēlē E un F apakšgrupas komandas. Āzijas un Okeānijas izlases kvalifikācijas turnīru aizvadīs Taizemes pilsētā Bangkokā.

Eiropā pirmajās trijās dienās komandas aizvadīs cīņas savās apakšgrupās, bet pēdējā dienā sacentīsies komandas, kas savās grupās būs ieņēmušas attiecīgi vienādas vietas. Finālā spēlēs abu apakšgrupu uzvarētājas, taču šai cīņai vairāk būs prestiža nozīme, jo jau pirms mača abām vienībām vieta finālturnīrā jau būs nodrošināta. Tikmēr saistošākā varētu būt spēle starp abu grupu otro vietu ieguvējām, jo vienīgi uzvarētājas šajā spēlē varēs gatavoties ceļojumam uz Helsinkiem, kur gaidāms 2020.gada pasaules čempionāts.