Latvijas florbolisti piedzīvo zaudējumu Pasaules spēļu pusfinālā

Latvijas vīriešu florbola izlase pirmdien piedzīvoja zaudējumu ASV pilsētā Birmingemā notiekošo Pasaules spēļu florbola turnīra pusfinālā.

Latvijas izlase ar rezultātu 1:5 (0:1, 0:1, 1:3) zaudēja Somijai.

Somi vadībā izvirzījās 17 sekundes pirms pirmā perioda beigām. Otrās trešdaļas desmitajā minūtē Artis Raitums nerealizēja soda metienu, turpretī somi perioda otrajā pusē guva vēl vienus vārtus un nostiprināja vadību.

Trešajā nogrieznī pretinieki guva vēl divus bezatbildes vārtus, bet minūti un 48 sekundes pirms mača beigām Latvijas izlases rindās izcēlās Edgars Puriņš pēc Andra Rajecka piespēles. Pēdējā minūtē somi ieraidīja bumbiņu tukšos vārtus un uzstādīja galarezultātu - 5:1.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Jānis Salcevičs.

Otrdien bronzas spēlē Latvijai pretī stāsies Čehija, kas pusfinālā ar 1:6 atzina Zviedrijas pārākumu.

Jau ziņots, ka apakšgrupā latvieši cīnījās neizšķirti 6:6 ar spēcīgo Zviedriju, ar 6:5 uzvarēja Šveici un ar 15:2 pārspēja Taizemi. Ar pieciem punktiem trīs spēlēs Latvija apakšgrupā ieņēma otro vietu aiz tikpat punktus iekrājušās Zviedrijas.

Turnīrā piedalās astoņas izlases, kas sadalītas divās apakšgrupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva pusfinālā.

Turnīra maču laiks ir saīsināts (3x15 minūtes) un izlasēm ir atļauts pieteikt tikai 14 spēlētājus un četrus oficiālos pārstāvjus.

Pasaules spēlēs Latvija ir pārstāvēta piecos neolimpiskajos sporta veidos - florbolā, "inline" hokejā, dronu sportā, orientēšanās sportā, veikbordā un Tokijas olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvojušajā karatē.

Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štata Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalās apmēram 3600 pasaules klases sportistu no vairāk nekā 100 valstīm. Viņi 41 sporta veidā sacenšas par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000.

Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs, un tās notiek reizi četros gados.