Latvijas florbolisti pasaules čempionātā zaudē titula īpašniekiem somiem

Latvijas vīriešu florbola izlase svētdien pasaules čempionāta mačā piekāpās turnīra saimniecei un titula aizstāvētājai Somijai. Latvieši Helsinkos piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 2:7.

Jau spēles 28.sekundē pēc ātras izspēles Armands Savins raidīja bumbiņu Somijas izlases vārtos un izvirzīja latviešus vadībā. Rezultāts 1:0 turējās līdz pirmā perioda beigām, kad somi pusotras minūtes laikā pārņēma vadību, vārtus gūstot Rasmusam Kainulainenam un Villem Lastikam.

Veiksmīgs latviešiem bija arī otrā perioda sākums, kad pēc nospēlētām 84 sekundēm Edgars Puriņš pēc izspēles zibenīgi raidīja bumbiņu mērķī - 2:2. Tomēr līdz trešdaļas beigām somi guva četrus bezatbildes vārtus - divreiz izcēlās Kainulainens un pa reizei Lastika un Juha Kivilehto.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Sami Johansons panāca 7:2 - rezultātu, ar kādu noslēdzās mačs.

Pirmdien Zviedrijas un Dānijas mačā noskaidrosies, kuru vietu Latvija ieņems A apakšgrupā. Pirms šodienas spēles dāņiem bija labāka gūto/zaudēto vārtu attiecība (5:12 pret 6:16).

Pirmajā spēlē latvieši piektdien pirmie guva vārtus, taču graujoši zaudēja vienai no turnīra favorītēm Zviedrijai ar rezultātu 1:11. Otrajā mačā sestdien Latvija spēlēja neizšķirti 5:5 ar Dāniju.

Somija pirmajā spēlē ar 7:0 pārspēja Dāniju, bet otrajā mačā pārspēja Zviedriju ar 7:3.

Pasaules čempionātos Latvija ar Somiju ir spēkojusies piecas reizes, visās uzvaru izcīnot somiem.

Latvija spēlē A grupā, kur ir četrkārtējā pasaules čempione un pēdējo divu titulu īpašniece Somija, astoņkārtējā zelta medaļu īpašniece Zviedrija un Dānija, kas savulaik divreiz iekļuvusi labāko četriniekā.

B grupā spēkojas Čehija, Šveice, Vācija un Norvēģija. Otrajā ešelonā C grupā spēkus mēro Polija, Slovākija, ASV un Taizeme, bet D grupā nūjas krusto Singapūra, Kanāda, Igaunija un Filipīnas.

Grupu turnīrā komandas spēlē katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.

Caur kvalifikācijas turnīriem 35 izlasēm kopumā bija iespēja izcīnīt 13 ceļazīmes. Vietu pasaules čempionātā jau bija nodrošinājuši pašreizējie čempioni somi, bet, lai popularizētu šo sporta veidu arī Ziemeļamerikā, automātisku vietu sacensībās ieguva arī Kanāda un ASV.

Latvijas izlases galvenais treneris somu speciālists Rīhimeki valstsvienības divdesmitniekā iekļāvis divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 11 uzbrucējus.

Vislielākā pārstāvniecība ir no Cēsu "Lekrings" vienības - pieci spēlētāji, kam seko trīs spēlētāji no "Lielvārde"/"FatPipe". Divi spēlētāji ir no Talsu NSS/"Krauzers", bet pa vienam spēlētājam ir no četrām komandām - "Oxdog Ulbroka"/LU, "Kurši", "Ķekava", "Ogres Vilki". Trīs spēlētāji ir no Somijas vienības "Koovee", bet vēl divi no citām Somijas komandām - "Nokian KrP" un "LaSB", kā arī viens spēlētājs no Šveices komandas "Jets".

Latvijas valstsvienība pašlaik rangā ieņem astoto vietu. Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Prāgā, Latvijas florbolisti izcīnīja piekto vietu. Latvijas izlase ir piedalījusies visos 12 līdz šim aizvadītajos pasaules čempionāta finālturnīros. Augstākais sasniegums, ko izdevies izcīnīt, ir piecas reizes izcīnīta piektā vieta.