Latvijas florbolisti pasaules čempionātā uzveic slovākus, turpina cīņu par 5.vietu

Latvijas izlases florbolisti sestdien Šveicē ar 8:5 uzvarēja Slovākijas valstsvienību un saglabāja izredzes uz 5. vietu pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija.

Pusfinālā par 5.vietu divus vārtus uzvarētājiem guva Artis Raitums, kuru atzina par labāko Latvijas sastāvā.

Latvieši pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar 1:3, taču līdz pārtraukumam spēja rezultātu izlīdzināt. Izšķirošo pārsvaru Latvijas izlase nodrošināja pēdējā trešdaļā, gūstot trīs vārtus pēc kārtas un panākot 8:4 vadību.

Mačā par 5.vietu Latvijas izlase svētdien tiksies ar Vācijas valstsvienību.

Iepriekš grupas turnīrā Latvijas izlase zaudēja Čehijai (3:6), Zviedrijai (2:11) un Vācijai (4:6), bet izslēgšanas pirmajā kārtā uzveica igauņus (5:2). Savukārt ceturtdaļfinālā latvieši atzina mājinieces Šveices pārākumu (1:3).

Pēdējos divos pasaules čempionātos pirms došanās uz Šveici latvieši ieguva 5. vietu. Piedaloties 13 pasaules čempionātos, Latvijas izlases augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija, un pirmā piecinieka beigās valstsvienība ir arī pasaules rangā.