Latvijas florbolisti pasaules čempionātā pārliecinoši sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas vīriešu florbola izlase otrdien pasaules čempionātā Helsinkos pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā ar 16:3 pārliecinoši uzvarēja Kanādu un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Par labāko uzvarētāju sastāvā atzītais Klāvs Jansons guva piecus vārtus, bet Pēteris Trekše izcēlās ar trim precīziem metieniem.

Ceturtdaļfinālā Latvijas valstsvienību trešdien gaidīs tikšanās ar Čehijas izlasi.

Divi Trekšes gūti vārti un Jansona precīzais metiens astotdaļfinālā jau 3.minūtē nodrošināja Latvijas izlasei 3:0 pārsvaru. Vēl 10 minūtes vēlāk Latvija bija vadībā ar 6:1 un šaubām par uzvarētāju spēlē praktiski nebija pamata.

Grupas kārtā latvieši zaudēja titulētajai Zviedrijai (1:11) un čempionei Somijai (2:7), bet nospēlēja neizšķirti pret dāņiem (5:5), ar ko pietika, lai grupā iegūtu trešo vietu četru komandu konkurencē.

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2018.gadā Latvijas florbolisti sasniedza 5.vietu, kas arī ir komandas augstākais sasniegums. Pasaules rangā Latvijas izlase ieņem astoto pozīciju.