Latvijas florbolistes pēc neveiksmīga 1/8 fināla sākuma neizglābjas pasaules čempionāta spēlē

Latvijas izlases florbolistes trešdien Zviedrijā ar 6:9 zaudēja Norvēģijas izlasei pirmajā spēlē pasaules čempionāta izslēgšanas turnīrā un cīņu turpinās par 9. vietu, liecina rīkotāju informācija. Nekad iepriekš latvietes pasaules čempionātā nebija palikušas ārpus labāko astotnieka.

Astotdaļfinālā latvietes neveiksmīgi sāka spēli un otrās trešdaļas sākumā nonāca zaudētājās ar 1:7. Lai gan trešajā periodā izdevās rezultāta starpību samazināt līdz diviem vārtiem (6:8), mača galotnē veiksmīgāk nospēlēja norvēģietes.

Latvijai divus vārtus guva Anna Ankudinova.

Jau pirmajā minūtē Ankudinova izvirzīja vadībā Latvijas izlasi, tomēr pirmo trešdaļu ar 5:1 pārsvaru savā labā noslēdza norvēģietes. Cerīgāks brīdis  bija otrajā trešdaļā, kad Martas Lības Zamecas un Jūlijas Rozītes divi pēc kārtas gūti vārti ļāva pietuvoties līdz 3:7. Savukārt trešo periodu apņēmīgi sāka Latvijas izlase, iemetot trīs vārtus pēc kārtas. Ar precīziem metieniem izcēlās Ankudinova, Samanta Bērziņa un Simona Grāpēna, panākot 6:8.

Meklējot laimi uzbrukumā, Latvijas izlase iekrita aizsardzībā, un trīsarpus minūtes pirms beigu svilpes Norvēģijas izlase guva devītos vārtus.

Klinta Mārtiņjēkaba par Latvijas izlases spēli pret Norvēģiju
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Latvijas izlases spēlētāja Klinta Mārtiņjēkaba pēc mača atzina, ka komanda nebija gatava spēles sākumam un atspēlēšanos trešajā periodā sāka pārāk vēlu.

Pusfinālā par 9. vietu Latvijas izlases pretinieces ceturtdien būs ASV florbolistes, kas astotdaļfinālā ar 0:20 zaudēja Slovākijai.

Galvenā trenera Jāņa Inģista vadītās Latvijas florbolistes iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs A grupā, atzīstot Polijas (4:6), Šveices (0:13) un Čehijas (0:8) pārākumu.

Pēc apļa turnīra A un B grupā pa divām spēcīgākajām komandām nonāca ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās vietas ieguvējas izslēgšanas pirmajā kārtā tiekas ar kādu no labākajām komandām C un D grupā, kur iekļautas rangā vājākas valstsvienības.

Pasaules čempionāts Upsalā noslēgsies ar finālspēlēm svētdien, 5. decembrī.

Latvijas sieviešu izlase ir piedalījusies visos 12 iepriekš notikušajos pasaules čempionātos, iepriekš vienmēr iekļūstot labāko astotniekā. Labākais panākums Latvijas valstsvienībai ir 4. vieta 2007. gadā.