Latvijas florbolistes pasaules čempionātu noslēdz ar uzvaru pār Vāciju un 9.vietu

Latvijas sieviešu florbola valstsvienība piektdien Zviedrijā pēdējā spēlē pasaules čempionātā cīņā par 9.vietu ar 7:5 uzveica Vācijas izlasi, liecina rīkotāju informācija.

Finālspēlē par 9.vietu uzvarētājām četrus vārtus guva Simona Grāpēna, kuru atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Līdz pēdējās trešdaļas sākumam ar minimālu vienu vārtu pārsvaru vadībā pabija abas komandas, tomēr mača galotnē izšķirošo pārsvaru ieguva latvietes. Trešā perioda sākumā bija neizšķirts 3:3, toties turpinājumā Latvijas izlase guva četrus vārtus, uz ko vācietes spēja atbildēt tikai ar diviem precīziem metieniem.

Galvenā trenera Jāņa Inģista vadītās Latvijas florbolistes iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs A grupā, atzīstot Polijas (4:6), Šveices (0:13) un Čehijas (0:8) pārākumu, kā arī cieta neveiksmi astotdaļfinālā pret Norvēģiju (6:9). Savukārt pirmo uzvaru latvietēm izdevās gūt pusfinālā par 9.vietu pret ASV (13:0).

Nekad iepriekš latvietes pasaules čempionātā nebija palikušas ārpus labāko astotnieka.

Pēc apļa turnīra A un B grupā pa divām spēcīgākajām komandām nonāca ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās vietas ieguvējas izslēgšanas pirmajā kārtā tiekas ar kādu no labākajām komandām C un D grupā, kur iekļautas rangā vājākas valstsvienības.

Pasaules čempionāts Upsalā noslēgsies ar finālspēlēm svētdien, 5. decembrī.

Latvijas florbolistes ir piedalījušās visos 12 līdzšinējos pasaules čempionātos, labāko panākumu gūstot 2007. gadā, kad sasniedza 4. vietu.