Latvijas florbolistes pasaules čempionātā apņēmušās cīnīties par augstām vietām

Slovākijā piektdien startēs pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Pēc divām piektajām vietām iepriekšējos pasaules čempionātos latvietes ir apņēmības pilnas spert nākamo soli uz priekšu un iesaistīties cīņā par godalgām. Latvijas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Latvijas florbolistes jau ieradušās Bratislavā, kur notiks 11.pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Kā florbolā ierasts, pasaules čempionātā sacenšas 16 labākās izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Izloze lēmusi, ka Latvijas valstsvienība čempionātu sāks A grupā, kur tiksies ar Somijas, Čehijas un Norvēģijas florbolistēm.

Latvijas florbolistes gatavas startam pasaules čempionātāMāris Bergs

  Somietes pirms diviem gadiem finālā tikai pēcspēles metienu sērijā piekāpās Zviedrijas izlasei, savukārt Čehijas florbolistes cīņā par bronzu piekāpās šveicietēm, paliekot 4.vietā. Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs uzskata, ka čehietes ir pieredzējušas un spēcīgas spēlētājas, taču ar viņām var cīnīties. Somija ir florbola lielvalsts, pret kuru cerības vājas, turpretim norvēģietes jācenšas pieveikt, teica treneris.

  Pirms čempionāta Latvijas izlases kandidātes aizvadīja vairākas treniņnometnes, kurās tika slīpētas sadarbības laukumā un meklēti optimālie maiņu virknējumi. Pēdējā pārbaude pirms čempionāta bija novembra sākumā, kad Slovākijā Sešu nāciju kausa izcīņā Latvijas izlasei iekrājās viena uzvara, viens neizšķirts un viens zaudējums, kas turnīra noslēguma deva vien piekto vietu. Tomēr skaidrs, ka tas ir tikai pārbaudes turnīrs un svarīgākās spēlēs vēl priekšā. Iepriekšējos divos čempionātos Latvijas izlase finišēja piektajā vietā, un Fedulovs cer, ka šogad izdosies spert soli uz augšu.

  Minimālais uzdevums ir 5.vieta, kā arī obligāti jātiek astotniekā, lai saglabātu vietu elitē, uzskata treneris. Pēc Fedulova domām, jāskatās arī uz augšu un jācenšas "iekost" kādai topa komandai, lai pretendētu uz labāko četrinieku.

  Pasaules čempionāta sākums gaidāms ļoti smags. Piektdien pēcpusdienā Latvijas izlase spēkosies ar spēcīgajām čehietēm, savukārt jau sestdienas rītā paredzēta, iespējams, svarīgākā spēle grupā, kurā jātiekas ar Norvēģijas florbolistēm. Grupu turnīru Latvijas valstsvienība pabeigs pirmdien, kad krustos nūjas ar pasaules vicečempionēm somietēm. Ceturtdaļfinālam uzreiz kvalificēsies A un B grupu divas labākās komandas, savukārt A un B grupu trešo un ceturto vietu ieguvējām priekšā būs vēl viena spēle, kurā par vietu ceturtdaļfinālā būs jāspēkojas ar C vai D apakšgrupas divām labākajām izlasēm.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Florbols
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti