Latvijas florbolā pašmāju turnīros pauze, izlases lūko sagatavoties pasaules čempionātiem

Gada nogalē vēl viens lielais izlašu turnīrs Latvijas sportā būs pasaules čempionāts florbolā. Par pasaules čempionu godu novembra beigās un decembra sākumā sacentīsies gan vīri, gan dāmas, taču Latvijas izlases nonākušas nepateicīgā situācijā, jo valstī noteikto ierobežojumu dēļ ir apturēti vietējie čempionāti, spēlētājiem tādējādi negūstot spēļu praksi un tikai trenējoties izlases nometnēs.

Vīriešu un sieviešu florbola valstsvienības ir vienas no pēdējām Latvijas sporta spēļu izlasēm, kurām vēl priekšā 2021. gadā atbildīgākās sacensības, proti, pasaules čempionāts. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ pašmāju florbola čempionāti atkal ir apturēti, jo spēlētājiem šajā sporta veidā pārsvarā nav darba līgumu, līdz ar to viņi neatbilst profesionāļu statusam.   

Latvijas florbola izlases gatavojas pasaules čempionātiemMāris Bergs

Pēc mēneša savu pirmo spēli pasaules čempionātā Zviedrijā aizvadīs sieviešu izlase, un komandas galvenais treneris Jānis Inģists pastāstīja, ka steidzīgi veikti pārkārtojumi, lai gatavošanās procesu pielāgotu jaunajiem nosacījumiem.

"Bija mazāk paredzētas nometnes, bet divdienu ik pēc divām nedēļām. Tagad operatīvi samainījām uz katru nedēļu, jo izlases drīkst trenēties, bet klubi nedrīkst," paskaidroja Inģists. "Katru nedēļas nogali meitenes brauc uz Kocēniem, un mēs taisām treniņus divreiz dienā. Plus vēl trešdienās taisām Rīgā un Kocēnos fiziskās sagatavotības treniņus."

Sieviešu izlase oktobra vidū paspēja aizvadīt pārbaudes spēles pret Igaunijas valstsvienību, uzvaras dalot uz pusēm. Rezultāts šajā mačā nebija pašmērķis, taču notika pēdējā spēlētāju atsijāšana čempionātam.

Viena no būtiskākajām problēmām pirms turnīra būs augsta līmeņa spēļu prakses gūšana –

Inģists atzīst, ka līdz čempionātam, iespējams, pārbaudes spēļu vairs nemaz nebūs.

"Tagad jau esam par kādiem 70% gatavi. Tā kā mums tagad katru nedēļas nogali ir treniņi, līdz čempionātam būsim simtprocentīgi gatavi. Pārbaudes spēles varētu būt, ka pat nebūs vairāk, jo uz vietas mēs nevaram atrast [pienācīgus pretiniekus]."

Ar tādām pašām problēmām saskaras arī vīriešu izlases vadība. Vīriem pasaules čempionātam bija jānotiek jau pērn, taču to pārcēla un turnīrs sāksies decembra pirmajos datumos. Arī vīriešu izlase pārplānojusi treniņnometņu grafiku tepat Latvijā,  savukārt izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki atzīst, ka kārtējais pārtraukums vietējā čempionātā var būtiski iedragāt Latvijas izlases izaugsmi.

"Būšu godīgs, mēs neesam pilnībā apmierināti ar procesu, jo 2020. gada februārī mums bija kvalifikācijas turnīrs, bet pēc tam bijusi 20 mēnešu pauze un tas ir daudz," teica Rīhimeki. "Arī pagājušajā sezonā nevarēja spēlēt piecus vai sešus mēnešus, nebija iespēju trenēties un spēlēt. Domāju, ka pirms iepriekšējā čempionāta mums bija liels progress, pēc līmeņa bijām ļoti tuvu Čehijai un Šveicei, bet tajās valstīs šo mēnešu laikā viss notika, florbolisti trenējās un spēlēja, uzturot normālu programmu. Tāpēc esmu nedaudz satraucies, ka mums joprojām ir līmeņa atšķirība ar šīm komandām."

Vairāki Latvijas izlases vadošie florbolisti spēlē ārzemēs, pārstāvot Somijas un Norvēģijas klubus. Arī Rīhimeki ikdienā vada klubu Somijā, kuru pārstāv vairāki Latvijas izlases spēlētāji, un tur florbola sacensības turpinās. Neoficiāli izskan informācija, ka

vairāki Latvijas izlases spēlētāji vismaz uz dažām nedēļām varētu pievienoties Rīhimeki vadītajai komandai, lai pilnvērtīgi trenētos Somijā, kamēr florbola sacensības Latvijā ir apturētas.

Arī somu speciālists šādu iespēju nenoliedz, atklājot, ka par to notiek pārrunas.

"Tā ir viena no iespējām, kura vēl jāizrunā ar puišiem. Kad tas būs izdarīts, viņi varēs braukt šeit un trenēties. Nezinu par citiem klubiem, bet manā komandā Tamperē ir iespējas trenēties trīs reizes nedēļā no rītiem un vēl divas reizes nedēļā vakaros," paskaidroja treneris. "Sanāk vismaz pieci treniņi nedēļā. Ja kāds brauc šeit uz divām nedēļām, tad īsti nav vērts kārtot pāreju, jāņem vērā arī karantīna. Ja spēlētāji šeit brauc uz visām sešām nedēļām, kas palikušas līdz čempionātam, varam kārtot pāreju uz manu komandu."

Latvijas sieviešu florbola izlase pasaules čempionātu Zviedrijas pilsētā Upsalā sāks 28. novembrī ar spēli pret spēkos līdzvērtīgo Poliju, savukārt vīriem meistarsacīkstes Helsinkos sāksies dažas dienas vēlāk 3. decembra pēcpusdienā, samērojot spēkus ar turnīra galvenajiem favorītiem zviedriem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt