Latvijas florbola izlase septīto reizi pasaules čempionātu noslēdz 5.vietā

Latvijas vīriešu florbola izlase svētdien Cīrihē 2022.gada pasaules čempionātu noslēdza piektajā vietā, šo pozīciju ieņemot septīto reizi. Cīņā par piekto pozīciju latvieši ar rezultātu 8:3 uzvarēja Vāciju.

(papildināts pēc visu finālspēļu noslēguma)
Pētera Trekšes un Daniela Jāņa Aņa precīzie metieni ļāva pirmo periodu uzvarēt ar 2:0. Otrās trešdaļas pirmajās sešās minūtēs vācieši panāca neizšķirtu, taču līdz perioda beigām Edgars Puriņš un Andris Rajeckis atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Trešā nogriežņa pirmajā pusē vēl divas bumbiņas pretinieku vārtos ieraidīja Trekše, kurš vēlāk palīdzēja Moricam Krūmiņam panākt 7:2.

Vācieši vienus vārtus atguva, taču atlikušajās piecās minūtēs no zaudējuma neizglābās. Punktu Latvijas izlases uzvarai pielika Krūmiņš, kurš pēc vārtsarga Jāņa Salceviča piespēles priekšpēdējā minūtē panāca 8:3.

Latvieši bija ceturtie B apakšgrupā, kur piedzīvoja zaudējumus Čehijai (3:6), Zviedrijai (2:11) un Vācijai (4:6). Pēc tam Latvija astotdaļfinālā ar 5:2 pārspēja Igauniju, ceturtdaļfinālā ar 1:3 atzina Šveices pārākumu, bet sestdien ar 8:5 pārspēja Slovākiju un nodrošināja vietu starp sešām labākajām pasaules komandām

Tikmēr vācieši B apakšgrupā pirms panākuma pār Latviju piekāpās Zviedrijai (4:19) un Čehijai (6:8), bet astotdaļfinālā ar 21:3 sagrāva Kanādu. Ceturtdaļfinālā Vācijas florbolisti ar 2:11 atzina Somijas pārākumu, kam sekoja uzvara pagarinājumā pār norvēģiem ar 6:5.

Latvijas vīriešu izlase Starptautiskā florbola federācijas (IFF) pasaules rangā šobrīd ieņem piekto pozīciju un šāda vieta tika izcīnīta arī iepriekšējos divos finālturnīros Prāgā un Helsinkos.

Latvijas florbolisti iepriekš piedalījušās visos 13 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018., 2020.).

Zviedrijas vīriešu florbola izlase svētdien Cīrihē uzvarēja 2022.gada pasaules čempionātā, pie zelta godalgām tiekot desmit reizi vēsturē. Finālspēlē Zviedrija ar rezultātu 9:3 pārspēja progresējošo Čehijas valstsvienību. Zviedrijas izlasē pa diviem vārtiem guva Emīls Jūhanssons un Malte Lundmarks, bet ar trīs rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Hampuss Ārens.

Arī šajās meistarsacīkstēs pirmās četras vietas aizņēma tā dēvētais "lielais četrinieks". Bronzas spēlē Somija ar rezultātu 5:3 uzvarēja mājinieci Šveici.

Zviedrijas un Somijas izlases godalgās bijušas visos 14 aizvadītajos čempionātos, turklāt sadalījušas visas zelta medaļas, zviedriem tās ir desmit, bet somiem - četras. Zviedri allaž spēlējuši finālā, bet čehi šogad tikai otro reizi vēsturē tika titulspēlē.