Latvijas florbola izlase pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas - uz finanšu sēkļa

Nav noslēpums, ka kvalitatīvi aizvadīts sagatavošanās posms pirms nozīmīgām sacensībām ir labu rezultātu priekšnoteikums. Šogad gatavošanās posmā naudas trūcis daudziem sportistiem un arī federācijām sacensību rīkošanai. Tagad šai kompānijai pievienojušies Latvijas vīriešu florbola izlases spēlētāji - viņiem pēc diviem mēnešiem Liepājā būs pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs, bet finanses vai drīzāk to trūkums rada nevēlamas problēmas gan treneriem, gan spēlētājiem.

Finansiālas grūtības šogad skārušas gandrīz visas Latvijas sporta federācijas, un problēmas nav gājušas secen arī Latvijas Florbola savienībai. Florbolistiem Latvijas čempionātā šonedēļ paredzēta pauze, un ierasti novembra pašās beigās vīriešu nacionālā izlase aizvada treniņnometni, gatavojoties pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram. Sastādot Latvijas čempionāta kalendāru, tāds plāns acīmredzami bijis arī šoreiz, tomēr nometne nenotiks. Iemesli, protams, skaidri – tam nav naudas. 

Latvijas florbola izlasei nepietiek naudas treniņnometneiMāris Bergs

Latvijas Florbola savienības vadītājs Ilvis Pētersons Latvijas Radio pastāstīja, ka 2019. gads izvērties finansiāli skarbs, jo bija jāpiedalās izmaksu ziņā dārgā U-19 čempionātā Kanādā, kā arī gada beigās jānodrošina sieviešu valstsvienības dalība pasaules čempionātā. "Sapratām, ka vienkārši nevaram to atļauties," vīriešu valstsvienības palikšanu bez treniņnometnes paskaidroja Pētersons. 

Par radušos situāciju sašutuši ir vairāki izlases kandidāti.

Saprotot, ka notikumi attīstās nevēlamā gultnē, spēlētāji paši meklējuši iespējas savākties kopā, lai vismaz pāris dienas varētu patrenēties, tomēr pie veiksmīga risinājuma nonākt nav izdevies. Neizpratni par šīm problēmām pauž arī ilggadējais izlases spēlētājs un kapteinis Oskars Fīrmanis, kurš atceras līdzīgus atgadījumus savas karjeras laikā, tomēr viņš neatminas situāciju, kad finansiālu iemeslu dēļ ciestu izlases sagatavošanās posms.

Pirms gada Latvijas valstsvienība pasaules čempionātā izcīnīja 5. vietu un galvenā trenera Arto Rīhimekī vadībā šķietami atradusi konkurētspējīgu spēles modeli.

Kvalifikācijas grupa Liepājā vismaz uz papīra nav tā sarežģītākā – galvassāpes, iespējams, varētu sagādāt grupas pēdējā spēle pret Vāciju, savukārt mačos pret Austriju un Franciju būs laiks ieskrieties.

Čempionātam kvalificēsies grupas uzvarētāji, bet otro vietu ieguvējiem būs jāaizvada savstarpēja pārspēle par vēl vienu ceļazīmi. Nekvalificēšanās pasaules čempionātam, protams, būtu katastrofāla izgāšanās, taču tiek uzskatīts, ka šoreiz kvalifikācijas formāts un grupa ir tik parocīga, ka varētu pietikt ar spēlētāju individuālo meistarību un vecajām iestrādēm.

Viens no izlases treneriem Ingus Laiviņš Latvijas Radio pastāstīja, ka spēlētāju atlase kvalifikācijai notiks apstākļos, kad kaut ko pārbaudīt un meklēt nav iespējams.

Izlases sastāvu komplektēs pēc spēlētāju snieguma Latvijas čempionātā, bet pirmie kopīgie treniņi būs pāris dienas pirms turnīra sākuma Liepājā. 

Florbola savienība gan nesatraucas par paša turnīra norisi – finanses tam ir atrastas un spēles Liepājā varēs notikt, kā plānots. Kvalifikācijas turnīrs notiks no 29. janvāra līdz 1. februārim, bet izlases treneriem tikmēr jāpaveic grūts un ļoti apjomīgs uzdevums – vērojot tikai klubu spēles, jāatsijā kandidāti, lai pāris treniņos īsi pirms turnīra varētu noteikt gala sastāvu svarīgajām spēlēm. Līdz gada beigām Latvijas florbolā gan vēl paredzēts kāds cits svarīgs notikums – no 7. līdz 15. decembrim sieviešu izlase spēlēs pasaules čempionātā Šveicē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Florbols
Sports
Jaunākie
Interesanti