Latvijas florbola izlase pasaules čempionātā trešajā mačā atzīst Vācijas pārākumu

Latvijas vīriešu florbola izlase pirmdien Šveices pilsētā Vintertūrā pasaules čempionāta trešajā mačā 4:6 piekāpās Vācijai un B apakšgrupā ieņēma ceturto vietu.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Artis Raitums, Klāvs Jansons, Andris Rajeckis un Artūrs Jurševskis.

Pēc nospēlētām 13 minūtēm uz Vācijas izlases vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru Raitums realizēja, apspēlējot pretinieku vārtsargu. Nepilnas divas minūtes vēlāk Tīno fon Pricbūers raidīja bumbu caur Jāņa Salceviča kājsargiem un panāca 1:1, bet 70 sekundes pirms došanās pārtraukumā Svensons Hope ar zibenīgu metienu izvirzīja vāciešus vadībā.

Otrais periods sākās ar diviem Vācijas izlases vārtiem, mazāk nekā četru minūšu laikā panākot 4:1. Vispirms 23.minūtē vārtus guva Marks Olivers Bēte, bet nedaudz vairāk kā minūti vēlāk Latvijas vārtsargu pārspēja Mišels Voke. Latvijas florbolistiem izdevās atgūt vienus vārtus 26.minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās Jansons.

Savukārt izšķirošā trešdaļa sākās ar Latvijas vārtiem 45.minūtē, pretinieku vārtsargu Janu Lemki pārspējot Rajeckim pēc Jāņa Ragovska piespēles. Turpinājumā Pēteris Trekše tika pie iespējas izpildīt soda metienu, taču viņam neizdevās raidīt bumbiņu Vācijas vārtos. Pēc tam 55.minūtē Voke ar spēcīgu metienu no tālas distances pārsteidza Latvijas vārtsargu Jāni Salceviču un guva vārtus.

Tuvojoties spēles noslēgumam, Latvijas izlase spēlēja ar tukšiem vārtiem, un, lai gan Latvijas florbolistiem izdevās nostāties pretinieku aizsardzības zonā, vāciešiem izdevās pārtvert bumbiņu un Voke raidīja to tukšos vārtos, atjaunojot trīs vārtu pārsvaru.

59.minūtē, spēlējot vairākumā, latviešiem izdevās ātra izspēle un deficītu līdz diviem vārtiem samazināja Jurševskis, taču atlikušajā spēles daļā vairs neizdevās izveidot uzbrukumu.

Turpinājumā, cīnoties par vietu ceturtdaļfinālā, Latvijas florbolisti stāsies pretī C grupas pirmās vietas īpašniecei. Pirms pēdējās spēles C apakšgrupā pirmo vietu ieņem Igaunija, kas izcīnījusi uzvaras abās aizvadītajās spēlēs.

Jau ziņots, ka latvieši sestdien Cīrihē pasaules čempionāta finālturnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 3:6 zaudēja Čehijas valstsvienībai, bet otrajā mačā ar 2:11 atzina titulētās Zviedrijas pārākumu. Tikmēr Vācija pirmajā spēlē ar 9:14 piekāpās zviedriem, kam sekoja neveiksme pret Čehijas florbolistiem, piekāpjoties ar 6:8.

A apakšgrupā cīnās Norvēģija, Slovākija, Šveice un Somija, C apakšgrupā spēkojas Kanāda, Igaunija, Taizeme un Singapūra, bet D apakšgrupā ir Polija, Dānija, Filipīnas un Austrālija.

Apakšgrupā komandas spēlēs katra ar katru. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašniecēm būs duelēšanās ar otrā ešelona katras grupas divām spēcīgākajām izlasēm.

Valstsvienības sastāvā ir iekļauti divi vārtsargi, septiņi aizsardzības spēlētāji un vienpadsmit uzbrucēji. Vislielākā pārstāvniecība no vietējiem klubiem izlasē ir čempionvienībai Cēsu "Lekringam" - četri spēlētāji. Pa trim florbolistiem ir no "Lielvārde"/"Fat Pipe" un Talsu NSS/"Krauzers", divi no "Ķekavas", bet pa vienam no Kocēnu "Rubenes" un "Valmieras" komandām. Vēl seši pieteikumā iekļautie florbolisti spēlē ārvalstu klubos.

Izlases kapteiņa lomu pilda Artis Raitums, kura karjerā šis ir jau devītais šāda līmeņa turnīrs. Sastāvā ir iekļauti četri pieaugušo pasaules čempionāta debitanti - Gustavs Griezītis, Daniels Jānis Anis, Valters Kalnietis un Jēkabs Keišs.

Latvijas vīriešu izlase Starptautiskā florbola federācijas (IFF) pasaules rangā šobrīd ieņem piekto pozīciju un šāda vieta tika izcīnīta arī iepriekšējos divos finālturnīros Prāgā un Helsinkos.

Latvijas florbolisti piedalījušās visos 13 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir sešas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018., 2020.).

Pasaules čempionāta finālturnīrs Šveices pilsētās Cīrihē un Vintertūrā norisināsies līdz 13.novembrim.